Eikö kenelläkään miehellä ole monikulttuurista vaimoa? Miksi tällä palstalla 99,9% aloituksista on naisten kynästä lähtöisin?
Missä kaikki miehet?
10
1386
Vastaukset
- Suomalaiset
Ovat palvelemassa heidän vaimojaan, eikä kerkeä kirjoitella, tai sitten tunnetusti suomalaiset miehet ei puhu, eikä pussaa, eikä sitten varmaan kirjoitakkaan;)
- TavallinenTaneli
Tämä oli kaiketi kirjoitettu huumorimielellä tarkoituksena vain kepeästi muistuttaa syvälle juurtuneista "perinteisen" suomalaisen miehen käytöstavoista?
Ettekö te suomalaiset naiset näe kuinka tällainen piilovi##uilu vuosia jatkuessaan saa hiljaisemmankin miehen mielen naksahtamaan?
Kyllä asioista voi ja pitääkin puhua, mutta jos jokaiseen asian puolikkaaseen pitää verhota mukaan jotain negatiivista, niin eihän sitä jaksa kukaan kuunnella.
Mitenkä on, suomalaiset moku-suhteessa elävät miehet, tarvitseeko kuunnella kotona nalkutusta, joko suoraa tai piilosellaista? - Suomalaiset
TavallinenTaneli kirjoitti:
Tämä oli kaiketi kirjoitettu huumorimielellä tarkoituksena vain kepeästi muistuttaa syvälle juurtuneista "perinteisen" suomalaisen miehen käytöstavoista?
Ettekö te suomalaiset naiset näe kuinka tällainen piilovi##uilu vuosia jatkuessaan saa hiljaisemmankin miehen mielen naksahtamaan?
Kyllä asioista voi ja pitääkin puhua, mutta jos jokaiseen asian puolikkaaseen pitää verhota mukaan jotain negatiivista, niin eihän sitä jaksa kukaan kuunnella.
Mitenkä on, suomalaiset moku-suhteessa elävät miehet, tarvitseeko kuunnella kotona nalkutusta, joko suoraa tai piilosellaista?Kirjoitettu, eikä tuosta kannatta mieltä kenenkään pahoittaa, leikilläähän mä vain;)
- suomimies...
Suomalaiset kirjoitti:
Kirjoitettu, eikä tuosta kannatta mieltä kenenkään pahoittaa, leikilläähän mä vain;)
Eipä tänne ehdi kirjoittelemaan,kun suomalaisten miesten ulkkisvaimot ovat niin vaativia,että pitää olla koko ajan töissä,täyttääkseen heidän "pikku" toiveensa,pitää olla lahjaa ja kukkaa joka päivä ruuan ja vaatetuksen lisäksi.
- Tietotoimisto
suomimies... kirjoitti:
Eipä tänne ehdi kirjoittelemaan,kun suomalaisten miesten ulkkisvaimot ovat niin vaativia,että pitää olla koko ajan töissä,täyttääkseen heidän "pikku" toiveensa,pitää olla lahjaa ja kukkaa joka päivä ruuan ja vaatetuksen lisäksi.
Ei tarvitse täytellä toivomuksia.
Ja ei tarvitse kuunnella nalkutusta.
Ei tarvitse huomauttaa karvoituksen siistimisestä.
Ei tarvitse huomauttaa pukeutumisesta.
Ei tarvitse kantaa kotiin ravintolasta.
Ei tarvitse vonkua pillua.
On niin palon mitä ei tarvitse tehdä.
En kadu pätkääkään. - tämä oli
Tietotoimisto kirjoitti:
Ei tarvitse täytellä toivomuksia.
Ja ei tarvitse kuunnella nalkutusta.
Ei tarvitse huomauttaa karvoituksen siistimisestä.
Ei tarvitse huomauttaa pukeutumisesta.
Ei tarvitse kantaa kotiin ravintolasta.
Ei tarvitse vonkua pillua.
On niin palon mitä ei tarvitse tehdä.
En kadu pätkääkään.ensimmäinen kerta, kun Tietotoimisto paljasti jotain omasta suhteestaan haukkumatta toisten puolisoita. Tosin taitaa olla mielikuvituksen tuotetta tämä viesti ;) Kukaan kuvailujesi kaltainen järkevä ulkkisnainen ei huolisi miehekseen sinunlaistasi, joka päivästä toiseen käy mokusuhteet palstalla haukkumassa toisten parisuhteet, se kertoo, että olet joko todella nuori, tai sinulla ei ole minkäälaista kunnioitusta naisia kohtaan. Toivottavasti naisesi (jos sellaista onkaan) joku päivä ymmärtää, että ansaitsee parempaa.
- Pidä huoli omastasi
tämä oli kirjoitti:
ensimmäinen kerta, kun Tietotoimisto paljasti jotain omasta suhteestaan haukkumatta toisten puolisoita. Tosin taitaa olla mielikuvituksen tuotetta tämä viesti ;) Kukaan kuvailujesi kaltainen järkevä ulkkisnainen ei huolisi miehekseen sinunlaistasi, joka päivästä toiseen käy mokusuhteet palstalla haukkumassa toisten parisuhteet, se kertoo, että olet joko todella nuori, tai sinulla ei ole minkäälaista kunnioitusta naisia kohtaan. Toivottavasti naisesi (jos sellaista onkaan) joku päivä ymmärtää, että ansaitsee parempaa.
Tuosta tietotoimistosta, mikä mättää, kun pitää toisten parisuhteita haukkua päivittäin?!
Tarkemmin sanottuna tuo 99,9% taitaa kyllä olla muslimin kanssa avioituneita / seurustelevia.
Onhan monikulttuurisessa suhteessa elävistä naisistakin suurin osa muiden kuin muslimimaasta tulleiden kanssa avioliitossa, mutta niin vaan heidänkin tarinansa täältä puuttuu :(.
No miehillä taas muslimivaimo on niin suuri harvinaisuus että ei ihmekkään ettei miesten mokusuhteista kertovia kirjoituksia pahemmin täällä sen takia näy.- Pietro
Kyllähän naiset ihan kaikista parisuhteisiin liittyvistä asioista kirjoittelevat nettipalstoille enemmän kuin miehet. Ja ehkä he kokevat ulkomaalaisen miehen olevan niin jänskä juttu, että siitä pitää vähän meuhkata.
Esimerkiksi minulla itselläni on ranskalainen tyttöystävä, enkä koe tarvetta setviä suhdettamme täällä netissä. En esimerkiksi näe tarpeelliseksi kysellä muilta ranskalaisen kanssa seurustelevilta, että mistä ruoasta oma tyttöystäväni mahdollisesti pitäisi - olisi siis ranskalaisena geneettisesti ehdollistettu pitämään samasta ruoasta kuin jonkun muun ranskalainen parempi puolisko. Tällainen ajattelumallihan on melkeinpä rasistinen.
Naisia on joskus vaikea ymmärtää. - en_jaksa_keksiä
Kahden pohjoiseurooppalaisen suhde on yhtä jännittävä kuin Saarioisten mikropitsa. Voisin toki kirjoittaa siitä, kuinka minua v-tuttaa opetella saksaa pitääkseni neidin opettelemessa suomea ja kuinka kohta menetän hermoni koko touhuun, mutta sille keskustelulle on parempikin foorumi kuin tämä. Siitä yksinkertaisesta syystä ettei mitään mainittavampaa eroa ole suomalaiseen naiseen - paitsi kieli.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain2519334Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve52801Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim2091932Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1051920SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,641408- 1391401
Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1281317Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko931006- 71911
- 40828