tulipahan maalattua

anujohannes

viime yönä taulu kun en unta saanut. harmi vain että jossain tilanteessa olen hukannut tärpättipulloni enkä saa öljyvärejä pois näpeistäni. pahus sanon minä. tuskin olen sitä juonutkaan,on se korkki niin vaikea avata,etenkin päissään. ja olisihan se säälittävän kokoinen pullonpalautukseenkin.
nyt tekisi mieleni kovasti paljon pitsaa. haluttais kokeilla jottain uutta ja erilaista pitsaa mutta joissaki mausterajoituksissa. ettei ihan härkää vaniljajäätelöllä. kait mie taas kallistun sen kebabin puoleen. vai oisko hyvejä ehotukseja?

pusmuiskista vain kaikille ja hyvvää alkavvaa viikonloppua

3

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..niinkuin on pieni yösoitto..kyllä sä tuntisit jos tärpättiä joisit..sä sairaalan sängyssä silloin koisit.. etkä mitään uutta lois vaan oisit maailmasta pois.. heh oodon runollinen oon vaikka kolme minuuttii sitten sain kieltävän vastauksen typykältä nyyh mutta se on elämää..

      ja lopuksi.. siirry kebabin puoleen vaan mutta vain jos siinä tarpeeksi chilii.. pitsoja mä teen enää vain itse tai sitten meen johki todella hyvään aitoon italialaiseen..

      • anujohannes

        runoa pukkailet vaikka vastikkäästi sait rukkaset. ylleensä mie otan kebabin sipulilla jalapenolla ja soosilla. son sitten hyvvää.valakosipulia unehtamatta. laittasin sen taulun johonkin teille näytille mutten mie ossaa valita yksittäistä sivua johon liittäsin vain yhen kuvan. jotenka se nyt jää näkemättä teiltä .


      • anujohannes kirjoitti:

        runoa pukkailet vaikka vastikkäästi sait rukkaset. ylleensä mie otan kebabin sipulilla jalapenolla ja soosilla. son sitten hyvvää.valakosipulia unehtamatta. laittasin sen taulun johonkin teille näytille mutten mie ossaa valita yksittäistä sivua johon liittäsin vain yhen kuvan. jotenka se nyt jää näkemättä teiltä .

        ..omat maalaukseni ovat msn galleriassa jonneka pitäs päästä profiilini linkistä ..maailmani.. siellä on vaikka mitä jos näin kainosti saa mainostaa..

        juuhh shipulia jalopenoo ja shooshia hyvvää o..


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4225
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3455
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1803
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1673
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      298
      1433
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      933
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      861
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      842
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      809
    Aihe