Nyt tarvitsisin teidän naisten mielipidettä, sillä olen nyt aivan uudella alueella ja tietämätön.
Viikko sitten tutustuin erittäin mukavaan ja suloisen kauniiseen tyttöön, jonka kanssa naapureina on jo asuttu useiden kuukausien ajan mutta jostain syystä ei oltu törmätty aikaisemmin. Mutta hänen hymynsä mut valloitti heti kun hänet näin.
Niin. Hän teki aloiteen kehumalla autoani, jota olin parkissa pesemässä. Siinä sitten hieman niitä näitä jutusteltiin ja lopuksi huikkasin että kyllä hän kyytiinkiin pääsee jos vain haluaa. Tyttö sanoi tähän että varmasti haluaa.
Viikko myöhemmin olin parkissa lähtöä tekemässä kun kuulin tuon suloisen äänen takaani ja siinä hän taas oli. No siitä sitten mentiin ajelemaan, syömään ja tutustumaan.
Senpä jälkeen onkin oltu yhdessä lähes päivittäin. Tekstareita hän mulle laittaa ja kutsuu luokseen kylään ja minähän menen pää kolmantena jalkana. Kaikesta on tullut jutusteltua ja minä sitten erittäin varovasti kokeilin kepillä jäätä ja kierrellen ja kaarrellen vihjaillen tiedustelin mitä hän tuumisi jos me..?
Hän vastasi ettei tällä hetkellä etsi sellaista eikä juuri minkäänlaista lähentelyäkään päästä osaltani tapahtumaan. Hänellä on kuulema muutamia karmaisevia kokemuksia kusipäisitä miehistä ja seuraavan hän haluaa kuulema valita tarkaan vasta kunnon tutustumisen jälkeen.
Eli tuon perusteella minulla voisi olla mahdollisuuksia tuohon unelmieni tyttöön, jos en nyt pilaa kaikkea turhalla hoppuilulla. Mutta toisaalta hänellä on useampia miespuolisia kavereita, jotka ovat niin ikään vain kavereita eivätkä mitään sen enempää. Ja tuo taas laittaa minut miettimään että olenko vain yksi uusi kaveri muiden joukkoon ?
Eli mitä te naiset tuumitte tästä ? Miten mun pitäisi toimia tästä eteenpäin ?
Lähes kaikki mun elämäni tähänastiset naissuhteet ovat olleet noita baarijuttuja, jotka kestivät useimmiten vain seuraavaan aamuun tai enintään viikonlopusta viikkoon eikä niissä paljon ollut tunteita fysiikan mukana. Eli ei mitään todellista seurustelua siis. Sen verran olen jo vanhentunut ettei tuollaiset enää innosta. Ja nyt varsinkin kun tuon tytön tapasin, ensimmäisen kerran sitten murrosikäni ensirakkauden tunnen jotain todellista.
Naiset auttakaa...
4
414
Vastaukset
- tärkeä tieto
Ja minkähän ikäisiä te olette?
- Nimetön
..siinä kahdenkymmenen puolivälissä.
- kaverisuhdetta
Minusta kuulostaa siltä, että nainen haluaa sinusta vain ajanviettokaveria. Itsellänikin on muutamia miespuoleisia ystäviä, joiden kanssa meneminen ja tekeminen on hauskaa, mutta minkäänlainen romantiikka ei käy edes mielessä. Jos tapaa potenttiaalisen miesehdokkaan, niin kyllä se silloin tuntuu vatsan pohjassa asti, eikä siinä silloin mieti, että 'en etsi suhdetta'.
Voihan se olla, että ajan kanssa naisen tunteet sinua kohtaan kasvavat, mutta ei tuo hyvältä vaikuta. Varo, ettei hän jopa käytä tykkäämistäsi hyväksi.. Neuvoisin sinua unohtamaan suuremmat toiveet hänen suhteensa.- Nimetön
Voi olla viisainta että en edes häntä enää moikkaa.
Sillä muussa tapauksessa vain pahennan omaa tilannettani ja tuhlaan vain aikaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481868Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171660"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu113925Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654