Miehen

vaikea luonto

Kumpi voittaa, alapää vai yläpää?

Miten ratkaiset tai selität itsellesi halusi useita naisia kohtaan varattuna miehenä? Näetkö halusi normaalina perusviettinä, jota ei sen enempää tarvitse itsessään ihmetellä ja moralisoida vai tunnetko syyllisyyttä miehisistä vieteistäsi?

5

766

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voittaa

      ja korkeammille voimille kiitos siitä.

      Monilta ongelmilta ja sotkuilta välttyy.

    • ylä/ala

      Miehiä ei voi yksipuolisesti varata mitenkään. Eli mies voi koska tahansa harrastaa kimppakivaa useamman naisen kanssa. Tässä tilanteessa mies toimii sekä ylä- että alapäänsä mukaisesti.

      Jos varaaminen sen sijaan perustuu sopimukseeen esim. jonkun sihtarin poitsun kanssa, on miehellä ja varauksen tehneellä naisella sopimuksesta johtuvia velvollisuuksia. Ellei kimpasta ole sovittu, ei mies voi olla muiden naisten kanssa saman aikaisesti, vaikka kuinka haluaisi. Tässä tapauksessa ovat miehen ylä- ja alapää ristiriidassa keskenään ja miehen on noudatettava vain yläpäätään.

    • vili

      että omapahan on elämäni. en voisi itseäni arvostaa, jos olisi elänyt sen niin kuin muut haluaa..enkä niin kuin itse haluan.
      tuohon liittyviä moraali -ja normaaliuskysymyksiä pidän vain toisien ihmisen kontrolloimis/hallitsemis
      liittyvinä asioina. vitut yläpäästä tai alapäästa...ottakaa mitä haluatte

      • tarkoittanutkaan

        toisten ihmisten moraalin mukaan elämistä vaan oman. Minulle naisena riittää oma mies, enkä katso sillä silmällä muita miehiä. Jos tuntisin himoa hyvännäköisiä miehiä kohtaan varattuna naisena, niin silloin pitäisin sitä ongelmana. Joutuisin tukahduttamaan haluani, jotta olisin uskollinen miehelleni. En voi naisena tietää, että kokeeko miehet tätä asiaa ongelmallisena elämässään ja siksi teinkin tämän aloituksen.


    • tajuta...

      varattuna miehenä ei ole mitään tarvetta syyllistyä lutkailuun kuten naisilla on jatkuvalla syötöllä

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      49
      3807
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      61
      3724
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2851
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      52
      2589
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1739
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1639
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1317
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe