miehet

muodin asiantuntijoita?

Haluaisin tehdä vähän galluppia siitä, että kuinka moni mies antaa naiselleen neuvoja pukeutumisessa ja tietää aina muodin viimeisimmät tuulet tai pukee mielessään naisensa tietynlaisiin vaatteisiin?
Kuinka moni mies tahtoisi suunnitella ja kenties itse tehdä vaatteita/perustaa muotiputiikin tai ainakin haaveilee siitä?
Tunnen yhden miehen, joka on yhtä intoutunut naisten pukeutumisesta (vars. seksikkäästä) kuin pyörien ja autojen "pimppaamisesta" eli laittamisesta! Ovatko ne ristiriidassa keskenään teidän mielestänne vai kertooko se jotain erityistä miehen persoonasta?

3

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tämäkin.

      Tuskinpa kukaan mies on kiinnostunut sinusta edes tässä mielessä.

    • Voisihan sitä neuvoja antaa, mutta harva nainen niitä mukisematta vastaan ottaa. Jos satunnaisesti satun vaatekauppaan mukaan, voin kysyttäessä ilmaista mielipiteeni. Rouva Ratikka kuitenkin tekee lopullisen päätöksen.

      Minäkin pidän seksikkäistä (en halpamaisista) naisten vaatteista, joita Rouva Ratikka usein mielikseni ostaakin. Noin muuten muoti ja vaatteet eivät juurikaan kiinnosta. Kunhan vastaantulevat ihmiset eivät kovin naureskele.

    • ¨¨¨¨¨¨

      tää on iso maailma ja kaikenlaista hiihtäjää löytyy. Miehen käytös on kummeksuttavaa Suomessa (mitä sitten?), mutta laajemmalti tuskin herättäisi suurempaa mielenkiintoa, varsinkin kun muotigurut ovat usein miehiä.

      Menenkin tästä muijan kanssa valitsemaan verhoja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      60
      3679
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      47
      3679
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2841
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      51
      2569
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1639
    7. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1609
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1317
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe