mies meni grillijuhliin

huh huh huu

Mieheni kaveri soitti miehelleni ja kysyi tätä grillijuhliin.. mieheni tottakai sanoi, että kyllä tulee. Eipä siinä mitään..
Sitten kuulin, että tämä kaveri kysyi, että tuleeko "piip" myös (eli minä) ja mies sanoi, että pitää kysyä ja että tuskin.

Lopetti puhelun ja sanoi, että menee grillijuhliin ja ei kysynyt sanallakaan mitään minulta. Kysyin mielenkiinnosta, että ahaa ketäs sinne tulee.. hän rupesi latelemaan: "pekka" ja hänen tyttöystävä".. "mikko" ja hänen vaimo"..
Eli siis kaikki menee tyttöystäviensä ja vaimojensa kanssa..

Minä sitten kysyin, että onkos minutkin sitten kutsuttu ja hymyilin.
Mies sanoi jumalauta, että hän tällä kertaa juo mieluiten kavereidensa kanssa!

Siis mmmitä?

En sanonut mitään, kun mies äkkiä livahti ovesta ulos.. mutta jäi kyllä vaivaamaan ja aika loukattu olo.

Typerältä tuntuu, että hän siellä istuu muiden parien kanssa ja minä en ole paikalla VAIKKA he minut sinne kutsuivat.
Varmaan miettiivät, että en ole halunnut tulla.

5

1179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mene

      teilläkään hyvin. Jätä se sälli ennenkuin se ehtii tehdä sen ensin. Pääsetpähän niskan päälle eikä ole jälkikäteen ihan niin nöyryytetty olo.

      • vesipeto

        kyllä suoraan salkkareista. Onnea vain sinulle. Tulet sitä tarvitsemaan.


    • joku mies

      Tuliko viime kerralla sinun puolelta nalkutusta alkoholin käytöstä?

      Muutenkin kuulosti siltä että jollain tavalla edellinen riita jostain vielä päällä...

      • alkup.

        Ei meillä todellakaan alkoholista valiteta.

        Meillä mies varsinkin juo sen verran vähän, että nyt jopa patistin sitä juomaan n. 2 päivää sitten =)


    • orvokki76

      että eipä olisi meidän isäntä lähtenyt grillijuhliin, tai sitten olisi itse häipynyt sillä väliin muihin maisemiin...no, onneksi mun mies ei koskaan teki mulle tollalailla....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      43
      2160
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      182
      1948
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1362
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1160
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      972
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      919
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      869
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      44
      855
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      802
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      701
    Aihe