mies meni grillijuhliin

huh huh huu

Mieheni kaveri soitti miehelleni ja kysyi tätä grillijuhliin.. mieheni tottakai sanoi, että kyllä tulee. Eipä siinä mitään..
Sitten kuulin, että tämä kaveri kysyi, että tuleeko "piip" myös (eli minä) ja mies sanoi, että pitää kysyä ja että tuskin.

Lopetti puhelun ja sanoi, että menee grillijuhliin ja ei kysynyt sanallakaan mitään minulta. Kysyin mielenkiinnosta, että ahaa ketäs sinne tulee.. hän rupesi latelemaan: "pekka" ja hänen tyttöystävä".. "mikko" ja hänen vaimo"..
Eli siis kaikki menee tyttöystäviensä ja vaimojensa kanssa..

Minä sitten kysyin, että onkos minutkin sitten kutsuttu ja hymyilin.
Mies sanoi jumalauta, että hän tällä kertaa juo mieluiten kavereidensa kanssa!

Siis mmmitä?

En sanonut mitään, kun mies äkkiä livahti ovesta ulos.. mutta jäi kyllä vaivaamaan ja aika loukattu olo.

Typerältä tuntuu, että hän siellä istuu muiden parien kanssa ja minä en ole paikalla VAIKKA he minut sinne kutsuivat.
Varmaan miettiivät, että en ole halunnut tulla.

5

1178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mene

      teilläkään hyvin. Jätä se sälli ennenkuin se ehtii tehdä sen ensin. Pääsetpähän niskan päälle eikä ole jälkikäteen ihan niin nöyryytetty olo.

      • vesipeto

        kyllä suoraan salkkareista. Onnea vain sinulle. Tulet sitä tarvitsemaan.


    • joku mies

      Tuliko viime kerralla sinun puolelta nalkutusta alkoholin käytöstä?

      Muutenkin kuulosti siltä että jollain tavalla edellinen riita jostain vielä päällä...

      • alkup.

        Ei meillä todellakaan alkoholista valiteta.

        Meillä mies varsinkin juo sen verran vähän, että nyt jopa patistin sitä juomaan n. 2 päivää sitten =)


    • orvokki76

      että eipä olisi meidän isäntä lähtenyt grillijuhliin, tai sitten olisi itse häipynyt sillä väliin muihin maisemiin...no, onneksi mun mies ei koskaan teki mulle tollalailla....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4419
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3283
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      33
      1058
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1016
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      11
      1014
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe