kunnialla? Vai onko jatkuva tarve päästä niistä eroon? Tuli vain mieleeni siitä tälläinen juttu, kun lähikaupassa jossa asioin, yksi kassatäti vilauttelee kainalokarvojaan. On tytöllä melkoinen pöheikkö kainalosaan, minusta se on valtavan seksikästä. Aika useinkin ihmetellyt sitä että mikä vimma naisilla on ajella karvoitustaan. Onko se pelko että luullaan mieheksi?
kannattekos
karvanne
6369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mäkin oon ihmetelly nykyistä laihuuden ihannointia. Kantakaa naiset kilonne, selluliittinne ja raskausarpenne ylpeydellä!
o sellut ja muut , kyllöä!!!!!!
Kyllä annetaan rehottaa.
hygieniasta. Ajamaton karvoitus kerää valtavan nopeasti ikävän hajun. Se kun on loistava paikka bakteerien elellä ja lisääntyä.
Heh. Tekosyy.
Itselläni oli vielä keväällä pitkät kainalokarvat, jotka olin värjännyt punaisiksi. Ajelin ne tässä kesällä sitten, koska alkoi ahdistamaan. Ihmisten (lähituttavien) reaktiot olivat hämmentyneitä ja kommentit olivat tyyliin "kyllä mä en kehtaisi". Sitten jokapuolella muutenkin hehkutetaan karvatonta ja posliinipilluista naista.. Nyt siis taivuin massaan. :( Kuitenkin on kieltämättä ihan fyysisestikin mukavampaa olla karvatonna kainaloista, ei hiostuta tai haise yhtä paljoa.
Mutta. olen kyllä myös ehdottomasti sitä mieltä, että kainalokarvat naisella ovat todella seksikkäät! etenkin kun ne ovat tummat! Ja olen itse siis nainen. Sanoisin kyllä samaa, että antakaa ihmeessä karvojen rehottaa. Ehkä minäkin taas talven tullen annan kainaloturkkien kasvaa.. :)