Niin se vaan kesäloma hurahti nopsaan ja on aika palata palstalle töihin. Tiedän että olette huulet väristen odottaneet paluutani ja ehkä miettineet olenko siirtynyt hieman vaativampiin tehtäviin, mutta pelkonne oli turha. Sefukin on luikkinut pakoon ja ennakkoon, joten luvassa on keskustelua hampaistani ja vessanpöntöistä. Elämänmuutokseni on sujunut hyvin. Sain liikunnan takaisin elämääni ja hankin polkupyöränkin. Painoa on lähtenyt 10 kiloa, mutta lasta en ole edelleenkään saanut alulle kahdesta yrityksestä huolimatta. Kävi muuten hauska juttu tässä yks ilta kun virittelin pokeria koneella...Vaimo yhtä-äkkiä ojenti sorkkansa miun suun etteen ja tokas, että pussaappas miun varpaita kuin mies...Oli pakko tokasta, että tuolla vessassa on partakone, ajeleppas ensin nuo varpaas kuten mies;)
Loman loppu.
10
944
Vastaukset
- Synnove.Pullo
arkistojen kätköistä monennäköistä juttua Badia odotellessa ja toki joitain omia on tehty. Siis juttuja. Ei lapsia.
Itse olen liekutellut oman jälkikasvuni lapsia. On se kumma juttu tuo biologia - vai onko se antropologia vai sykologia vai ensyklopedia - joka saa omat jälkeläiset ja vielä heidänkin jälkeläisensä tuntumaan niin mukavilta.
Mikään ei tuoksu niin hyvälle kuin auringossa paahtunut pieni lapsi merivesiroiskeita ihollaan.
Nytpä paatunut kyynikko herkistyy.
Mää siitä lapsistas puhumasta, hus.- BadMyntton
ihme juttu, että minäkin olen kiintynyt omiin jälkeläisiini. Ne vaan on niin kivoja ja södejä ja niitä on mukava kouluttaa, muokata niiku omannäköisekseen... ja totta myös se, että ne penteleet myös tuoksuvat hyvälle!
- Masse setä
Olikin se sen verran sateisia päiviä, että piti uusiksi ottaa. Jokin kuvitelma kävi mielessä korvaamattomasta tyypistä, mutta sitten muistin, että kuulolaitteen lithium-paristot syövät suuren osan palkasta, eikä niistä saa mitään kompensaatiota. No, ajattelin (yllätys), että eihän tässä mitään.
Runoilijahan tässä onkin pukannut koko ajan esiin. Voisin periaattessa pistääkin yhden runon, mutta ensin pitää varmistaa patenttisuuden suoja. et kuntoilet,mut eksää tajunnut,et kolmas kerta vasta toden sanoo..;)
Lomat on oikeesti ny ohi..Huomenna töihin..Hirveetä! :(- BadMyntton
kyseisen sanonnan ja kolmas kerta koittaa joulun tienoilla!
- mayanna
tarjouduit auttamaan karvanpoistossa kuin mies?! Vai pelkäätkö naisen karvoja? ;D
Joo, oli ikävä.- BadMyntton
karvanpoistoni vie niin paljon aikaa, että paukut enää riitä ajelemaan kenenkään varpaita:) Karvaiset naiset ovat kyllä mielestäni hieman pelottavia...jotenkin vaan tuntuu oudolta, jos naisella on muhkeammat shimanskit kuin minulla!
- jane.london
hienoa,kun tuo herttaisuus on veressä;)
Heti kuulin mielessäni,että vaimo sulle takas paukautti-mee sä hakee se partahöylä ja vedä toinenkin lovi siihen kielenkärkeen-
No mielikuvitus on ainut huvitus...tai onhan mulla vielä pari viikkoa lomaakin.. - Kuunkulkija-
laiffipalstalta mielellään tullaan auttamaan yhden lapsen teossa. Kaksosissa on hieman enemmän vaivaa tekemisessä ja kolmoset vaativat täyspäisen akrobaatin. Tuokin voisi onnistua jos hyvät pullakahvit tiedossa. Hörtyväleivos plussaa jos semmoisen saa.
Oli omalla tavallaan hauska kuulla että omistaudut työhommissa hyvän asian puolesta ennemmin kuin yhteiskunnan rappusia ylöspäin lähtisit kiipeämään. Ei siellä rappusten yläpäässä mitään ihmeellistä ole. Oman pään tekemiä hallusinaatioita paremmasta elämästä. Rahat just kun riittää siihen mitä haluaa tehdä ja ihmissuhteet kunnossa niin voi repiä elämästä sen mitä on revittävää. Kuollessaan voi olla onnellinen. Suremaan jäivät vaimo, lapset ja Nisse-koira joka kuitenkaan ei ymmärrä mitä suretaan.
Viimemainittu lause kuvitteellista eikä henkilöillä, tapahtumilla ja paikkakunnilla minkäänlaista yhteyttä todellisuuteen.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa732622Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava631702SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän71670Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2631555Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --81528Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue261236Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.251088Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411032RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041012Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?79986