VIHREÄT SILMÄT

Nyt siskot kertokaas mulle vinkkejä miten ja millä saa vihreitä silmiä hyvin esille ja kauniimmiksi? Mun simmut on siis vihreät ja niitä on usein kehuttu että niihin "hukkuu" ;) ja tietty siitä innostuneena haluaisin niitä vieläkin "hukuttavammiksi" jos mahdollista... :)
silmämeikissä käytän ruskeaa:luomiväri,ripsari ja kajal.Joskus harvemmin mustaa ripsaria ja kajalia, mut yleensä ruskeaa.
Kaikki neuvot otetaan vastaan,koskien värejä,meikkityylejä tai -tapoja, ihan kaikki käy!
THÄNX KUKA VIITTII AUTTAA :)
5661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minä, tummanvihreäsilmäinen, olen ihastunut Clarinsin neljän kuparinsävyn luomiväripalettiin (numero 04). Ruskeimmalla sävyllä muotoilen silmiä, ja kuparinpunaisella korostelen mustan rajauksen laitoja. Kultaisimmalla sävyllä teen hyvin häivytetyn "kultatäplän" yläluomelle aivan iriksen yläpuolelle. Wau! :)

Äänestä
  • Kiitos paljon neuvoista, täytyy kokeilla ehdottomasti vaikka hiukka haastavalta kuulostaa kun en ihan expertti ole...mutta tuo kupari on varmasti hyvä..Thänx ja lisää vinkkejä saa laitella mielellään! :)

    Äänestä

Laitappas vihreää luomiväriä, (myös alaluomelle ohut viiva). Tsekkaa kaupassa juuri sinun ihoosi sopiva sävy. Ja musta rajaus ja mustaa ripsaria ja AVOT!

Äänestä

Jos haluat tehostaa vihreiden silmiesi syvyyttä valitse vastaväri violetti, lila olisi mainio valinta :)
Jos haluat silmistäsi suuremman vaikutelman...laita sukulaissävyä vihreää. Kanerva on myöskin kaunis väri vihreissä silmissä.
Musta rajaus ja ripsiväri kuuluu iltameikkiin...päivämeikissä ja arkimeikissä kannattaa rohkeasti kokeilla muitakin värejä...sekä ripsillä että rajauksissa. Silmämeikki on myös persoona kysymys mikä sopii yhdelle ei välttämättä sovi toiselle. Itse vihreä silmäisenä kokeilen eri värejä...juhliin otan vinkkejä vaatetuksestani, koruista esim. jos on hopea korut teen viileämmän meikin esim. hopeasta, lilasta ja mustasta jos taas kullan väriset korut saatan laittaa kultaa ja ruskeaa jne.

Äänestä
  • Kulta käy makeesti :) Samoin vaaleanpunainen kunhan löytää oman sävynsä. Ei ole yhtään teinin näköistä mustan ripsarin kanssa ja saa vihreyden suorastaan räjähtämään silmille :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vinkkejä! kirjoitti:

Nyt siskot kertokaas mulle vinkkejä miten ja millä saa vihreitä silmiä hyvin esille ja kauniimmiksi? Mun simmut on siis vihreät ja niitä on usein kehuttu että niihin "hukkuu" ;) ja tietty siitä innostuneena haluaisin niitä vieläkin "hukuttavammiksi" jos mahdollista... :)
silmämeikissä käytän ruskeaa:luomiväri,ripsari ja kajal.Joskus harvemmin mustaa ripsaria ja kajalia, mut yleensä ruskeaa.
Kaikki neuvot otetaan vastaan,koskien värejä,meikkityylejä tai -tapoja, ihan kaikki käy!
THÄNX KUKA VIITTII AUTTAA :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu