Elikkäs mitenkä kannattaisi treenailla ennen inttiin menoa haluaisin suunnilleen juosta coopperin 2800m ja sitten haluaisin että on sitä lihasmassaa ja lihaksia on mahdollista saada`??
Treenaus ennen inttiä?
4
296
Vastaukset
- Supersolttu 1/97
Maanantai: 30 min. kevyttä hölkkää
Tiistai: Punttitreeni,
- penkkipunnerrus 5 x 10
- jalkakyykky 5 x 10
- ylätaljaveto eteen 5 x 10
- vatsoja 3 x niin monta kuin menee
Keskiviikko: 30 min. kevyttä hölkkää
Torstaina: futista, sählyä tai jotain muuta palloilua vähintään 45 minuuttia.
Perjantaina: 30 min. kevyttä hölkkää
Lauantaina: Punttitreeni,
- vinopenkkipunnerrus 5 x 10
- jalkaprässi 5 x 10
- ylätaljaveto niskan taakse 5 x 10
- vatsoja 3 x niin monta kuin menee
Sunnuntaina: Lepopäivä
* Syö joka päivä kalaa tai lihaa, lisää oliiviöljy ruokavalioosi, sitä voi lirauttaa pari ruokalusikallista riisin/pastan sekaan, salaattiin tai mihin vaan, ihan makuasia. Purkillinen raejuustoa tai maitorahkaa joka päivä ennen nukkumaan menoa olisi tosi suositeltavaa. Jotta ei kyllästyisi niiden makuun, niin kannattaa sekoittaa marjoja, ananasta tai jotain muuta maukasta rahkan tai raejuuston sekaan. Raejuuston voi maustaa vaikkapa aromisuolalla jos haluaa makean sijaan suolaisemman version.
* Nuku vähintään 8 tuntia joka yö.
* Jos lisäravinteita aiot alkaa käyttämään, niin heraproteiini ja kreatiini ovat ne perusjutut, jotka riittävät. Kun syöt ruokaa hyvin ja monipuolisesti, niin vitamiinipillereitä ei tarvitse alkaa popsimaan.
Näillä eväillä olet kuin eri mies parin kuukauden jälkeen!
Tsemppiä inttiin!!- solttu---89
Okei kiitos paljon hyvästä treeni ohjelmasta!
Rupeen kokeilenmaan ohjelmaa. - Niitä liikkeitä
Joita armeijassakin tehdään,eli leukoja,punnerruksia,istumaannousuja,selänojennuksia,vauhdittomia vauhdittomia pituushyppyjä.
- Laskuvarjomies
Kannattaa muistaa, ettet mene inttiin turhan hyväkuntoisena, koska siinä tapauksessa kuntosi tulee laskemaan melko paljon varusmiespalveluksen aikana, vaikka palvelisit ns. " erikoisjoukoissa"...heh heh!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858