Terve!
Olen juuri uskoon tullut nuorimies ja muuttamassa Kotkaan tekemään töitä. Onko sielä nuorekasta ja mukavaa vapaaseurakuntaa, jossa 21 vuotias tuntisi olevansa kotonaan. Olen melko arka ja ahdistunut persoona.
Kotka?
9
1951
Vastaukset
- Kotkaan asumaan
Löytyy vapis, jossa pieni joukko nuoria ja sit löytyy helluntai srk, jossa vähän enemmän jengii. Aika paljon ollaan tekemisis myös keskenään, tervetuloa mukaan!! La iltaisin nuorten illat molemmissa 19 alkaen, siunausta!
- Luterilainen, yhteiskristillinen tj.=) - käydä
Karhuvuoressa on hyvä 2-vuotta vanha seurakunta "Kristillinen soihtu". Kannattaa tutustua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://www.youtube.com/watch?v=QF1gqsg9eqw
tässä on Soihtu seurakunnan kokousta.Aivan hulabaloo-porukkaa!
Ei raitishenkinen srk! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan hulabaloo-porukkaa!
Ei raitishenkinen srk!Hengellinen seurakunta ei uskonnollisille käy, koska siellä on Pyhä Henki läsnä, Jeesus itse mukana Henkensä kautta.
Siellä voi tulla oikeasti elävään uskoon ja pelastua taivaaseen. Kannattaa käydä tutustumassa. Uskonnollinenkin voi tulla uskoon!
- HeMaHa
Rauhaa!
Keskiviikon Kaupunkilehti Ankkurissa on kaikkien Kotka-Hamina alueella toimivien sekä vapaitten suuntien että ev.lut seurakuntien kokousilmoitukset. Tervetuloa tutustumaan eri seurakuntiin! - Anonyymi
Rauhaa
parhaat peput löytyy kyllä Amarillon seurakunnasta. kannattaa tutustua. - Anonyymi
Kalervonkatu 1 Karhula toimii paikallinen adventtiseurakunta, jossa opettajan toimii teol.tri. Kai Arasola. Kannattaa tulla joka sapatti (lauantai) klo 10.00 kuulemaan puhdasta ja kirkasta evankeliumia Jeesuksen sovitustyöstä ja takaisintulosta. Nuoria paljon mukana.
- Anonyymi
Hienoa jos olet yullut udkoon. Muista aina että seurakunnat ovat täynnä elämälle katkeraa rupusakkia, jotka koettavat viedä sinultakin sen uskon ilon. He käyvät siellä vain koska heillä ei ole muutakaan paikkaa.
Olen itse uskossa, ja todennut kaikki oman kaupunkini uskovaiset valehtelijoiksi ja pahoiksi ihmisiksi.
Käy eri kirkoissa, lähde heti pois jos seura ahdistaa. Seurakunnat on täynnä pummeja ja hyväksikäyttäjiä, juoppoja ja muuten kilahtaneita.
Käyn kirkossa vain musiikin tähden, Jumalan löydät hiljaisuudesta ja raamatusta.
Älä usko muita. Ainoastaan Jumalaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858