Olin säärikarvojen "poistossa" sokerointi-menetelmällä. Mainostettiin että on lähes kivuton ja aivan mahtava menetelmä. NO, suurin odotuksin menin... Pettymys oli suuri, kun huomasin että paikka paikoin jäljelle jäi sänki...lopputulos oli kaikkea muuta kuin täydellinen! Eikä ollut edes sen kivuttomampaa kuin vauhauskaan...! Onko muilla kokemuksia sokeroinnista?
sokerointi-käsittely
3
1097
Vastaukset
- Katja
Olen käynyt "sokeroitavana" kaksi kertaa ja minulla on täysin päinvastainen mielipide asiasta :) Jälki on aina ollut todella hyvää ja mielestäni ei myöskään sattunut kuten vahaus. Lisäksi vahauksesta ihoni usein ärtyy mutta sokrukäsittelyn jälkeen iho ei juuri edes punoita.
Omalla kosmetologillani katsotaan karvan pituudesta, otetaanko vahalla vai sokerilla. Sokerilla ei voi ottaa jos karva on liian pitkä. Olisiko siinä syy?- alkup.
Olen kallistunut enemmänkin kosmetologin taitamattomuuden puoleen, koska hän vahallakin saa aikaan sen että jää mielestäni tosi paljon karvoja sinne tänne... vastaavasti toisessa liikkeessä on saatu aikaan todella hyvää jälkeä vahalla, sokerointia en ole vielä testannut kuin yhdessä paikassa. Sokerointikäsittelyssä säärissä oli vain 2-3mm karvat, joten ei huono lopputulos voine siitäkään johtua...? Tosin hän vasta aloitteli sokerointikäsittelyjä, eli meni ehkä vähän hutiloinniksi. :/
Käsityöammattihan se on, joka vaatii taitoa ja huolellisuutta...
- Hanne
Kokemusta on.. Kävin Kluuvissa kokeilemassa brasilialaista karvanpoistoa sokeroinnilla. Täyttä tuskaa ja suurin osa karvoista jäi vielä paikoilleen. Nainen siellä sanoi että karvan pitäisi olla 7 mm pitkää, kun ko yritys netissä mainostaa että jo alla 2 mm karva riittää. Itselläni oli jtn siltä väliltä. Kyllä tuli kivuliaasti heitettyä rahat hukkaan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996053
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963045Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774