Yritin hiuksia värjätä ja noudatin ohjeita, odotin ohjeiden mukaisesti puolisentuntia jotta saisi huuhdella väri pois. Muutaman kerran ollaan yritetty tummaa väriä muttaku ei ota, ennen on ottanut ja hyvin. Värivaahto vain toimii.
Väri EI ota!
5
360
Vastaukset
- kysymys...
Mikä väri sulla on pohjalla? Onko oma vai värjätty? Jos on esim. hennaväri, tai musta tai punainen, ei väri ota kunnolla.
Mulla ainakaan puoli tuntia ei riitä mihinkään. Hiuslaatu on paksu ja karhea, joten yleensä koko pään värjäämiseen tarvii 2 pakettia kestoväriä ja pidän sitä päässä tunnin.- jenni87
ootko tehnyt lähi aikoina värinpoistoa? itselläni ei ainakaan sillon kestovärit tarttunut ja kannattaa pari pesukertaa ennen värjäystä pestä hiukset syväpuhdistavalla shampoolla.
- värjäämätön
Onko nyt kyse kestoväristä, kevytväristä vai jostain sävytteestä?
Mulla ei ainakaan sävytteet eikä kevytvärit oikein tahto tarttua teki sit miten päin vain. Vaikutus aikaa taitaa olla turha pidentää, sillä eikös se ollut niin että värin vaikutus lakkaa tietyn ajan kuluttua?
Kysyin kerran syytä tähän kampaajalta. Yksi syy oli kuulemma se että hiukseni olivat sen verran hyvässä kunnossa että niihin ei yksinkertaisesti imeytynyt sävyte.- InSpRa
siinähän se tosiaan tulikin jo eli mitä shamppoota käytät?kaupan shampoissa on niin paljon silikoonia että se tukkii hiuksen pinnan ja näin väri ei pääse sinne hiuksen sisälle.
- shampoo....
InSpRa kirjoitti:
siinähän se tosiaan tulikin jo eli mitä shamppoota käytät?kaupan shampoissa on niin paljon silikoonia että se tukkii hiuksen pinnan ja näin väri ei pääse sinne hiuksen sisälle.
tekee ainakin sellase kalvon tukkaan ettei tosiaankaa tartu väri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614225Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653455Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541803Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251673Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981433Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132933Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235861en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115842Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18809