Ihanat Naiset kertokaa!

aequa'tor

Olen pian 41 vuotias perheellinen, hieman vatsakas, hyvin toimeentuleva, tupakoimaton, raitis ja perheellinen mies. Olen ollut onnellisesti naimisissa jo toistakymmenta vuotta. Jalleen kerran tyoasiat heittivat minut kauas ulkoimaille reiluksi kuukaudeksi.

Heti lahtiessani tuli mieleeni etta haluaisin yllattaa vaimoni mahdollisimman iloisesti palatessani takaisin kotiin.

Tapaan vaimoni seuraavan kerran siis reilun kuukauden kuluttua. Jos olisit vaimoni niin miten haluaisit yllattya nahdessasi minut seuraavan kerran? Haluaisitko nahda minut parempikuntoisena, vatsani pienempana, hyvin ruskettuneena…? Vai haluaisitko kenties kultaisen rannerenkaan, timanttisormuksen tai jonkun muun osoituksen rakkaudestani…?

Kaikki Ihanat Naiset, missa sitten olettekin, kertokaa minulle miten voisin parhaiten yllattaa rakkaan vaimoni kuukauden eron jalkeen? Mika olisi sinulle iloisin yllatys?

5

577

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koira

      Ihana teksti. Ikävä että joudut matkustamaan niin paljon. Paras tapa kertoa rakkaudesta on se että annat hänelle aikaa ja huomiotasi. Eli järjestä teille yhteinen ilta tai viikonloppu. Lapsivahtia on olemassa. En itse ilahtuisi niin paljon koruista, mutta se on ehkä makuasia. Kuntoilla voi muutenkin, se on varmaan hyvä idea jos sinusta tuntuu että suhde alkaa olla liian arkipäiväinen.

    • koska

      olet noin kaukokatseinen ja jo nyt ajattelet, kuinka yllättäsit vaimosi iloisesti, se voisi olla pitkä lämmin halaus ja suukko sekä kuiskaus "rakastan sinua"

    • äityli79

      eniten sitä että saisin erossa olon jälkeen mieheltä kaiken huomion ja rakkauden ja ehkä hyvää tekee myös jokin pieni konkreettinenkin "yllätys"koru tms.mistä sit vaimosi eniten pitääkin.Yhteinen kahdestaan vietetty lämmin yhdessäolo on se kaikkein paras ja yllätyksenä järjestetty valmiiksi...=)

    • tykkäisin

      Enemmän sanoista ja pienistä teoista.
      En niinkään välittäisi kalliista lahjoista tai rusketuksesta. Muutama tarkkaan harkittu hellä sana, ja ehkä persoonallinen lahja (ei tarvitse olla kallis, mutta tarkkaan mietitty). :)
      Ja tietysti se kahdenkeskinen aika mikä aikaisemmissakin viesteissä tuli esille.

      Varmasti jotain keksit!

    • tilanne...

      Itselläni on ollut sama tilanne. Olen nainen ja mieheni oli vuoden ulkomaan työkomennuksella. Mies oli lomilla Suomessa noin kuukauden välein.

      Ihanin hetki oli aina kohtaaminen lentokentällä. Mieheni hymyili minulle kaukaa, tuntui että kaikki muu katosi hänen näkökentästään :) Halasimme ja suutelimme pitkään. Vietimme yhteistä aikaa koko loman. Tietenkin mies tapasi myös sukulaisiaan ja kavereitaan. Lapsia meillä ei ole.

      Kun toista on järjetön ikävä, ei siinä tarvitse mitään yllätyksiä, koruja tai lahjoja. Oman rakkaan läsnäolo on parasta, läheisyys, rakkaus. Olin tietenkin varannut hyvää ruokaa ja siivonnut ennen miehen tuloa.

      Mieheni osti minulle usein ison kimpun kukkia ennen lähtöään. Eronhetki oli aina todella vaikea. Jollain tapaa se kukkakimppu pöydällä toi onnentunteen...ehkä se oli jokin meidän juttumme, mutta (niinkuin varmasti tiedät) ne pari ensimmäistä päivää erossa ovat aina kaikista vaikeimmat :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4218
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3446
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1796
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1663
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      297
      1430
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      928
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      858
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      835
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      804
    Aihe