Mistä kasviksista ja vihanneksista laskette kalorit? Ja mistä jätätte laskematta?
Olen just aloittamassa kaloreiden laskemista, laihduttanut kyllä jo reilun vuoden mutta eri tekniikalla. :)
Olen just aloittamassa kaloreiden laskemista, laihduttanut kyllä jo reilun vuoden mutta eri tekniikalla. :)
Vastaukset 3
Vanhimmat
minä laske,kun perunasta vaan en syö sitä useesti tai,jos syön,niin yhden ison tai pari pientä.muuten syön kasviksia ja viahnneksia ihan vapaasti,mutta kukapas niitäkään mättää kilo tolkulla napaansa...no omena om sellanen mitä ei sais syödä,ku yhen päivässä ja senkin pitäis kuulemma olla pieni sisältää sen verran kaloreita.
Sinä joka väitit että omena sisältää paljon kaloreita ja että niitä saisi syödä vain yhden päivässä niin oletkohan vähän erehtynyt? Itse olen kylläkin kuullut saman BANAANISTA!? Omenoita mätän aika paljon päivässä ja silti laihdun helposti :B
itse lasken myös kaikki kalorit. vihanneksista yms lasken ainoastaan banaanin (n.100kcal), avokadon(n.190kcal), perunan(n.70kcal) ja päärynän(n.80kcal) :)
Muut jätän suosiolla laskematta =)