löytyykö netistä hämähäkin verkko tatskakuvia? tarkoitus ottaa sellainen mutta malli puuttuu...
hämähäkin verkko
8
1004
Vastaukset
- utelias...
Mitä vähemmistöä vihaat?
- toinen utelias
Mistä olet tuollaista saanut päähäsi? Että verkko kuvastaisi heti jotain natsia,kiihkoilijaa tai jotain muuta vastaavaa?
Kannattaisi yrittää jotenkin kehittää omaa mieltään ettei elä menneisyydessä. - speedofsound
toinen utelias kirjoitti:
Mistä olet tuollaista saanut päähäsi? Että verkko kuvastaisi heti jotain natsia,kiihkoilijaa tai jotain muuta vastaavaa?
Kannattaisi yrittää jotenkin kehittää omaa mieltään ettei elä menneisyydessä.The spider web design tattoo is often found on the arms or under the arms of racists who have spent time in jail. In some places, one apparently "earns" this tattoo by killing a minority.
- -<-<-
speedofsound kirjoitti:
The spider web design tattoo is often found on the arms or under the arms of racists who have spent time in jail. In some places, one apparently "earns" this tattoo by killing a minority.
Jos netissä lukee, että punainen paita ja siniset sukat on on myrkkyä, niin uskotte siihen mukisematta?
Ei hyvänen aika. - rockkari____
-<-<- kirjoitti:
Jos netissä lukee, että punainen paita ja siniset sukat on on myrkkyä, niin uskotte siihen mukisematta?
Ei hyvänen aika.hehe=D , aivan uutta. En ole kuullutkaan. En vihaa ketään. Aika varattuna ja kuvakin löytyy. Heh, jos hämähäkin verkko on rasistinen niin miksi punkkareiden suosima.....
- peräkammaritatska
rockkari____ kirjoitti:
hehe=D , aivan uutta. En ole kuullutkaan. En vihaa ketään. Aika varattuna ja kuvakin löytyy. Heh, jos hämähäkin verkko on rasistinen niin miksi punkkareiden suosima.....
Ei ne normaalisti ihmisille viesti mitään, mutta ne kenelle ne viestii, niin niitä ei halua väärän viestin kanssa kohdata. Voi olla että joutuu kadonneiden listoille.
Jos ei koskaan käy ulkomailla, niin ei silloin millään tatskalla ole mitään väliä, mutta ulkomaalaisissa vankiloissa istuneet mustat, muslimit, juutalaiset ja romanit kyllä lukevat niitä tatuointeja ja päättelevät siitä millainen tyyppi olet.
Suomessa ei ole niin väliä, kunhan ei tatuoi moottoripyöräjengien tunnuksia jos ei kuulu kyseisiin jengeihin, sillä siitä eivät jengiläiset pidä. - rockkari____
peräkammaritatska kirjoitti:
Ei ne normaalisti ihmisille viesti mitään, mutta ne kenelle ne viestii, niin niitä ei halua väärän viestin kanssa kohdata. Voi olla että joutuu kadonneiden listoille.
Jos ei koskaan käy ulkomailla, niin ei silloin millään tatskalla ole mitään väliä, mutta ulkomaalaisissa vankiloissa istuneet mustat, muslimit, juutalaiset ja romanit kyllä lukevat niitä tatuointeja ja päättelevät siitä millainen tyyppi olet.
Suomessa ei ole niin väliä, kunhan ei tatuoi moottoripyöräjengien tunnuksia jos ei kuulu kyseisiin jengeihin, sillä siitä eivät jengiläiset pidä.aivan sama, en ole ulkomailla ollessani skineihin törmännyt eikä kiinnostakaan.
Niissä piireissä missä itse pyörin, kyseinen tatska on aika yleinen. mitään poliittista ajatusta mukana ei ole, kuulostaa muuten aika tyhmältä edes ajatuksena. Mitähän Spider Man edustaa=D - vcccvv
rockkari____ kirjoitti:
aivan sama, en ole ulkomailla ollessani skineihin törmännyt eikä kiinnostakaan.
Niissä piireissä missä itse pyörin, kyseinen tatska on aika yleinen. mitään poliittista ajatusta mukana ei ole, kuulostaa muuten aika tyhmältä edes ajatuksena. Mitähän Spider Man edustaa=DSuomessa sinua ei leimaa kukaan sen kuvan aiheen vuoksi, kuhan kuva vaan on upeasti tehty.
Suomessa kuva voi kantajalleen merkitä ihan mitä tahansa.
Yksinkertainen esimerkki tulkinnallisesta ongelmasta on sellainen, kun joku tatuoi aurikoa merkitsevänä itsellee hakaristin ja hänelle tulee sen seurauksena turistimatkalla israelissa ongelmia.
Ei ole kovin todennäköistä että kohtaa ulkomaanmatkalla jonkun vankilassa istuneen vähemmistön edustajan jonka lähimmäinen on jonkun rasistijengiin kuuluvan murhaama. Sellainen on kuitenkin mahdollista.
Suomessa sillä symboliikalla ei ole mitään väliä. Jollakin voi lukea vaikka selässä kiinalaisin kirjainmerkein että "pedofiili" ja ainoastaan kiinalaiset ymmärtävät sen. Henkilöt vaan ylpeästi kantavat kiinalaisia kirjoitusmerkkejä selässään kohtaamatta koskaan yhtään kiinalaista joka osaisi sen tulkita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614225Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653455Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541803Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251673Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981433Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132933Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235861en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115842Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18809