Sain ihanan pinkin mekon - ja nyt aloin epäröidä, mahtaako se olla liian räikeä, jopa mauton. :/ Se kyllä sopii minulle erittäin hyvin... niin värinsä kuin mallinsa puolesta.
Siinä on halterneck-yläosa ja leveä, polvipituinen kellohelma. Ehkä vähän 50-lukumainen?
Ajattelin käyttää sitä mustien avokkaiden ja käsilaukun kanssa, iltamenoissa ja ehkä jopa tavallisena kesämekkona (kaupungilla, vierailuilla - ei nyt sentään töissä).
Mitä mieltä olette?
Mautonta?
9
950
Vastaukset
- rohkeutta vaan
Ei räikeä väri ole sama asia kuin mauton.
- miryamy
Pitäisi sanoa että pirteä ja piristävä väri...jos itse tykkäät niin laita ihmeessä älä välitä mitä muut sanovat pää asia on se että se se sopii sinulle sinun mielestäsi.
- Pinkkimekkoinen
Kiitos molemmille vastaajille. Pelastitte päiväni. Pinkki mekko ylle ja menoks! ;)
- ehkä kai
Kuulostaa erittäin hyvälle. Sellanen kuitenkin tuli mieleen, että tuollainen asu näyttää (omasta mielestäni) paremmalta tummatukkaisen yllä. Jos olet sellainen valkonaama vetyperoksidiblondi, niin sitten voisin ehkä harkita kaksi kertaa. Silloin vaikutelma on luultavasti vähän huvittava, kuin olisi kääriytynyt karkkipaperiin.
- Pinkkimekkoinen
Itse asiassa olen erittäin tumma - luonnostani. Siksi se pinkki/fuksia minulle niin hyvin sopiikin.
- ehkä kai
Pinkkimekkoinen kirjoitti:
Itse asiassa olen erittäin tumma - luonnostani. Siksi se pinkki/fuksia minulle niin hyvin sopiikin.
Sen uskon. Juuri sellaisen tumman (iho, hiukset) ylle pinkki/fuksia parhaiten sopii.
- you go girl
Pinkkimekkoinen kirjoitti:
Itse asiassa olen erittäin tumma - luonnostani. Siksi se pinkki/fuksia minulle niin hyvin sopiikin.
Ei mitään vikaa! Kuulostaa ihanalta! On kiva, kun nyt tuli helteet ja näkee kauniita mekkoja kaupungilla. Minäkin käyttäisin jos löytäisin sopivan!
- tallullah
Asusteissa myös valkoinen,kulta,vihreä,sininenkin sopii tuon kanssa.Todella ihana...
- pinkberry
pinkki mekko!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h472973Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062751- 332649
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv392466Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501938Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151569- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061287- 1781219
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070