Miksi naiset tiukkapipoilevat Miehen logiikka -palstalla? Missä ovat huumorintajuiset naiset - eivät ainakaan tällä palstalla!
Käsittämätöntä
8
603
Vastaukset
- SupremeSatan
voisi ihmetellä, että missä ovat huumorintajuiset miehet. Aina ne retostelee sillä hyvällä huumorintajullaan, mutta eipä IRL paljoa naurata.
- Marie-Cecile
tämä paikka on Miehen logiikkaa, ja miehen logiikassa ei ole mitään hauskaa. Se ottaa vain päähän. Siis meitä naisia. Siinä on nauru kaukana. Mene Naisen logiikan puolelle, miehistä naisen logiikka on kuulemma aina hauskaa.
Siinä vasta sellainen palsta, jossa naiset tuntuvat polttavan päreet ihan joka asiasta mistä miehet yrittävät keskustella.
- Marie-Cecile
totisempaa touhua naisten puolelta kuin täällä. En usko. Me olemme kaikkein parhaimmat kyllä tässä täällä ML:n puolella.
- Onko..
mitään pelottavampaa, kuin synnyttänyt naislauma hyökkäysvaunuineen!?
- rewfewewee
Onko.. kirjoitti:
mitään pelottavampaa, kuin synnyttänyt naislauma hyökkäysvaunuineen!?
Äidit näyttävät käyttävän lastenvaunuja liikenteen yllätyspysäytyksiin. Suojatielle juostaan yhtäkkiä jostain 10 metrin päästä kädet ojossa kärryjä työntäen. Etenkin talvella kun kivikaduilla on jäätä, hirvittää se touhu. Ei se auto välttämättä pysähdy, vaikka siinä onkin vauva edessä, autot voivat painaa tuhansia kiloja ja fysiikan lakien muukaan liike pyrkii jatkumaan samansuuntaisesti ja jos kitkaa ei ole, se voi helposti jatkua liian pitkään.
- o... :(
rewfewewee kirjoitti:
Äidit näyttävät käyttävän lastenvaunuja liikenteen yllätyspysäytyksiin. Suojatielle juostaan yhtäkkiä jostain 10 metrin päästä kädet ojossa kärryjä työntäen. Etenkin talvella kun kivikaduilla on jäätä, hirvittää se touhu. Ei se auto välttämättä pysähdy, vaikka siinä onkin vauva edessä, autot voivat painaa tuhansia kiloja ja fysiikan lakien muukaan liike pyrkii jatkumaan samansuuntaisesti ja jos kitkaa ei ole, se voi helposti jatkua liian pitkään.
ketaleäidit ei tajua fysiikan lainalaisuuksia vaan ovat valmiita uhraamaan jälkikasvunsa omien päähänpiintymiensä vuoksi
- huumori -palsta
vaan täällä käsitellään kylmän analyyttisesti Miehen logiikkaan liittyviä kysymyksiä.
Kersojen hiekkalaatikot on jossakin muissa suunnissa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3926829Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483956Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava431548Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä
Voi, voi! Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä! https://yle.fi/a/74-20221468 Aina voi etsiä toisen reitin, jos t911321Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard531313Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2331279- 991118
- 631052
Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue221046RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä404972