miten onnistuu...........

ulla-utelias

Minua kiinnostaa ihmiset jotka ovat laihduttaneet haluamansa kilomäärän, että pystyvätkö he pitämään painonsa ettei kiloja kerry samantien takaisin.

Usein puhutaan, että laihdutin 10 kiloa ja ne tulivat korkojen kanssa takaisin.

Kertokaa te laihduttaneet.

2

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin:

      Laihdutin aika nopeaa tahtia 7-8kg. Oli tarkoitus laihduttaa vielä enemmän, mutta sitten tuli kesä ja ajattelin, että otan nyt iisisti ja pyrin pitämään vain painon samassa, syksyllä sitten pudotan loput kilot. Pytsyin aluksi hyvin pitämään kilot pari kuukautta, mutta heti, kun en tarkkaillut syömisiäni, niin tuli 2kg lisää. Eihän tuo paljon ole, mutta tuntuu taas tuskalta aloittaa uusi laihdutuskuuri. Oli nimittäin niitä viimisiä kiloja enää jäljellä 3 ja nyt niitä on sitten 5, mikä tuntuu paljon suuremmalta urakalta. Noh, ei voi mitään.

      Olen huomannut ainakin omalla kohdallani, että tästä syömisestä tulee koko loppuelämän "taakka", jos ei halua kiloja lisää.

      • Laadidaa79

        Luulen, että minun täytyy myös ikuisesti tarkkailla syömisiäni, mikäli en halua lisäkiloja. Sais nyt vaan pudotettua nämä 13 kg mitkä on suunnitteilla.

        Paino nousee todella helposti mikäli sorrun entisiin elämäntapoihin. Kokemusta on. Sain jo kertaalleen pudotettua painon 56 kiloon, sit sain kaikki takas, korkojen kera, 1,5 vuodessa. En tosin oletakaan että tulleet lisäkilot sit lähtiskään kuukaudessa.

        Olen 161 cm pitkä ja painan 71 kiloa. Töitä piisaa, mutta aion olla sinnikäs. Muutama kilo jo lähtenyt. Motivoi jatkamaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      63
      2584
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1702
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1660
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1545
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1518
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1218
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1061
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1022
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      974
    Aihe