ONNISTUJAT -07

Jasmi

Tätä minä pelkäsinkin!!
Nim. kun taas aloitan liikkumaan enemmän, paino nousee. Kävin viikon aikana kolme kertaa kuntosalilla, neljä kertaa tanssimassa, ja pari kertaa tosi pitkällä kävelylenkillä. Liityin Kalorilaskuriin ja vahdin syömisiäni sen avulla. Paino nousi viikossa 400 g. Elikä aamupaino tänään 64,7 kg. GRRRR! Kannustavaa!
No - tätähän olen ennekin ihmetellyt. Jatkan kuitenkin liikuntaa, ja kun helteet loppuu aion vielä lisätäkin sitä. Toivon mukaan kroppa edes vähän kiinteytyisi.
Toivottavasti teillä muilla mennyt hyvin tämä viikko! Helteistä ja mukavaa jatkoa!

4

435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haluna

      Nämä helteet on ihan kamalia. Nestettä on aivan valtavasti ja siltikin pitää juoda vaan aina lisää. En oikein tiedä onko minulla nestehukkaa (väsyttää ja heikottaa ja välillä janottaa) vai olenko juonut liikaa, koska elimistö suorastaan imee nestettä itseensä. Mahakin on aina täynnä juomisesta, näinkö sitä ollaan kevennetyllä linjalla?

      Noin 2 kiloa on ylimääräistä viikon takaiseen verrattuna ja panen ne kyllä suurimmaksi osaksi nesteen kerääntymisen piikkiin. Silti se on niin raivostuttavaa, ääärrr!!!!!!!!!!

      Pakko tästä on vaan jatkaa, jospa se paino taas alkais tippumaan. Ja tippuukin, siitä päätän minä!

      Sulle Jasmi intoa ja jaksamista! Kun tiedät mistä sun painonnousu johtuu, osaat ottaa sen oikein ja jatkat liikkumista, sillä sehän se kiinteyttää jos mikä.

    • sama täällä

      Olen huomannut tässä, että kun on rankempi treeni viikko, niin aluksi uto paino näyttää ieman lisääntyvän. Väliviikon aikana kuitenkin sitten paino tasaantuu ja laskee.
      Näin siis minulla :)

    • Llyr

      Plussaa on tullut tännekin, joskin vain vähän. Paino tänään 64,0kg. Olen syönyt ulkona monena päivänä ja nauttinut siideriä ja muita herkkuja. Perustelin itselleni löysäilyäni sillä että kerrankin on niin ihana ilma ja rentouttavaa. En ole liikkunut viikkoon, sillä helle ei rohkaise hikoilemaan. Pelkään että juoksen liian kovaa ja taju lähtee....
      Paljon nestettä kuluu täälläkin ja se taitaa olla suurin syy painonnousuun. Onneksi olen pysynyt koko kesän tavoitteessani, eli paino alle 65kg:n:)
      Pysy Jasmi vaan aktiivisessa elämäntavassa: ei yksi viikko ole pitkä aika loppuelämästä=) Parempi että paino tippuu hitaasti mutta varmasti.
      Ihania hellepäiviä kaikille!

    • Bambilii

      kun aloittaa liikunnan, lihakset alkaa kehittyä. kehittyessään lihakset varaavat itseensä nestettä. neste painaa = paino nousee. älä huoli :) se kuuluu asiaaan!

      tämä siis johtuu siitä, että lihaksen päällä olevan lihaskalvon on venyttävä, jotta lihas voi kasvaa. ja suurempi lihas = suurempi energiankulutus!

      jatka samaa rataa vaan, pitkäjänteisyydestä palkitaan!

      t: -2,5 kiloa ja helvetin pitkä pinna ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5050
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1594
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1219
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1159
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1113
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1007
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      969
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      875
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      779
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      743
    Aihe