Tumman ruskeasta punaiseen

neiti tolvana

Kaipaisin ideoita!Mullon tumman ruskeet hiukset ja pitäis saada jotai muuta väriä,mutta pitäis blondata ennen sitä et se väri näkyis.Blondi taas ei sovi mulle alkuunkaa.saisko homman hoidettua sillai et laittaa blondin sävytes. ja sit värjää heti perään esim siniseks..?:D:D

1

497

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Shadow-Bloom

      Mitenköhän kuvittelit että sävyte vaalentaisi hiukset? Vaalentaa täytyy ensin aika reippaasti jotta shokkivärit(punanen, pinkki, sininen, vihree, keltanen jne..) näkyy ja pysyy. SIninen menee helposti vihreäksi jos pohjalla on vähänkin keltaista. Sävyte/suoraväri ei vaalenna hiuksia.

      Eli värinpoistoja saa tehdä varmaan enemmän kuin kaksi jotta hius vaalentuisi. Kampaajalle suorittamaan nämä operaatiot, kotona ei varmaan tule kuin itkua ja sotkua. Nimimerkillä kokemusta on...Sitten taas ne shokkivärit saattaa jämähtää hiukseen pahasti.

      Mieti kuitenkin shokkivärin laitaa. Sininen menee helposti vihreäksi ja shokkivärjättyjä hiuskia on vaikea vaalentaa ja siksi on värjättävä tummalla.
      Ehkä voisit valita mielummin sävyn lähellä omaa väriäsi ja sitten raitoja. Ei kanttaisi lähteä ihan heti tekemään kovin radikaalia muutosta tummanruskeasta vaaleaan. Rasittaa hiuksiakin.

      Joku tummanpunainen tai luonnollisempi punainen ehkä? Kampaaja varmaan osaa auttaa sitten paremmin. Jos itse haluat tehdä niin muista että jos vaaleata väriä haluat niin ensin on pakko blondata eli vaalentaa ja sitten laittaa uusi sävy. Ja se tapahtuu värinpoisto nimisellä aineella. Vaalennusaine nimellä olevat purkit vaalentavat mutta eivät nin paljoa ja ne eivät myöskään vaalenna jo värjättyä hiusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      342
      4332
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      142
      2428
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2056
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1571
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1107
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      42
      1094
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      22
      1005
    8. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      140
      999
    9. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      989
    10. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      931
    Aihe