Törmäsin tänään mukavannäköiseen tyttöön ylittäessäni tietä. Hän tiiraili minua ennen kuin valot vaihtuivat jalankulkijoille vihreäksi.Tuijotimme toisiamme hänen polkiessa vastaan ja minun kävellessäni. Hymyilikin niin kauniisti kohdatessamme. Kun hetken päästä katsoin taakseni, tyttö oli jo kaukana. Nyt harmittaa, etten lähtenyt juoksemaan perään..=) Taidan leijailla koko loppupäivän tuo nuori nainen ajatuksissani..
tyttö pyörällä liikennevaloissa vallilassa
9
743
Vastaukset
- sua siksi..
Koska se luuli että sä näit kun sillä oli satulakin päin vittua.
- jgs
Toihan on kesän merkki ja tuo on ihan päivittäistä kesäisin. Tollasissa tilanteissa jomman kumman pitäisi vaan uskaltaa avata suun, mutta ei se helppoa ole selvinpäin kun ollaan suomalaisia.
- M22.
Saksassa samoin, moni ikäiseni nainen katseli sillä silmällä. Sama ruotsissa (tosin siellä en tajua kieltä :D). On niitä ollut kyl suomessakin.
- mut se olikin
sitä toisen maailmansodan aikaa kun sä kävit noissa maissa, silloin oli eri juttu. Jos NYT kävisit Saksassa tai Ruotsissa niin vois olla hieman eri kuviot! Mm. Ruotsissa ei juuri heteronaisia näy, suurin osahan niistä on lesboja elikkä vähä vaikee olis sunkaan sieltä itelles naista bongata.
Mutta ne sotamuistot, ahhh.
- nii saatana!
Olisit tönännyt sen kumoon! Siinäpä ikimuistoinen aloite josta kertoa lapsenlapsille kun tuuppasit isoäidin nurin suojatiellä. mitäpä sitä ei tekisi elämänsä rakkauden eteen.
- vaan nauratti
sen oma moka kun sen kk-suojat muljahti esille
no ei vaan. ei kannata luulla että kun nainen hymyilee että se tarkottas yhtään mitään. laulussakin sanotaan ettei se kesää tee jos tyttö hymyilee. oikeesti. i mean it. - Kaikkea sitä kuulee
Alkaa oikeasti säälittämään nämä epätoivoiset äijät, joille jokainen
hymy tai pikku flirtti aiheuttaa sen, että aletaan rakentamaan
pivilinnoja ja murehditaan tapausta päiviä sen jälkeenkin.
Nyt on hei kesä ja flirtti on vaan flirttiä. Ei jokainen hymy
tarkoita sitä, että nainen haluaisi teidän kanssanne suhteen.
Jos olisit perään lähtenyt juoksemaan, niin luultavasti
tyttö olisi vaan pelästynyt ja lähtenyt kahta kovemmin
polkemaan pakoon.- kuten laulussa on
"ei se kesää tee jos tyttö hymyilee"
- qwedsa
Saahan sitä olla ilnen elämän pienistä asioista. Tuleehan siitä aina hyvä mieli kun nätti tyttö hymyilee :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624341Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653538Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591861Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251734Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991457Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18896Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115862