Ja kas, minä olen e l o s s a ! En ole syönyt leivän leipää, pullan pullaa tai puuron puuroa! Elämä suorastann hymyilee. Jaksan herätä aamulla ajoissa, toisin kuin ennen. Jaksan tehdä itsellenin k u n n o n aamupalan, toisin kuin ennen!
Ei ole koko ajan nälkä, ja p a r a s t a, sairaaloinen makean ja vehnäleivän himo on jäänyt!! Eli en voi valittaa tilannetta millään tavalla :)
Heipatiralaa, trallaallaa
2
260
Vastaukset
että olo on paljon virkeämpi kuin ennen kun runsaista hiilihydraateista iski väsymys ja elämä oli yhtä haukottelua ja aamuisin oli jo tönkkö olo edellispäivän hiilareista ja sitten niitä piti tankata vielä heti aamulla ja kun nälkä ei pysynyt poissa niin piti ottaa jotain välipalaa, että jaksoi lounasaikaan asti ja taas iltapäivällä välipalaa, että pärjäsi iltaruokaan asti.
- Karppirouva
:) Olen ollut vhh:lla 3kk ja 11 kiloa on pudonnut.
Verenpaine on laskusuunnassa,mässäyshimot tipo tiessään ja mieliala on virkeä.
Toivotan sinulle oikein hyvää jatkoa vhh:n parissa!
Ja muista!Sinä itse päätät mitä syöt,ei oo pakko syödä pottuu jos ei taho!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051014
- 96844
Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap96767- 75652
- 48635
Kalateltta
Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi16560- 34486
- 43472
- 25465
- 44459