Miitinki !

mie vuan

Täten ilimoitan jotta huamen uamulla oon helesingin raatatieasemalla kello kuus. Tulukee sinne minnuu vastaanottammaan, miulla on kaks isoa matkalaukkua pakattunna täyteen piirakoita, on lanttukukkoa ja karialanpiirakoita ja munavoita, nii saatte syyä jotta voi valluu suupielrestä. Mie oon ite kirnunnu kaikki voit ja miulla on iso uuni missä lämpiää kolomeensattaan asteeseen asti!

Menneen sitte jatkoille vaikka hotelli Kämppinkiin. Tervetulloo mukkaan kaikki halukkaat!

nimim. aikanen lintu nappaa maon.

5

391

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MI-82

      Täten ilmoitan että keskeneräinen tuokio on peruttu hels engekin rautatieasemalla koska sinne on tällä hetkellä pesiytynyt kehitysmaan avuntyöntekiöitä elin ns. parempiosaisia. Mahdollisen kulkuväylän saa aikaan haulikolla tai RK-62:lla!

      • mie vuan

        mittää enkä kettää, miulla on kuule vihtat mukana!


    • unikeekoilija

      mä nukuin pommiin,vast heräsin!!ootsä jo männy?jäiks piirakoit minkälaist?

      • mie vuan

        mie oo vielä tullunnakkaan. Olin justiisa tuolla risusavotassa ja nyt ruppeen paistammaa lissee mustikkapiirakkoo ja vatelmakukkoo, ni saat sinäki mahas kerrannii täytee. Huamenuamulla tuu kuuvelta, mie otan muutaman vihtanki mukkaa ni päästään saunomaa tuoreella vihtalla hotelli Kämpinkkii!


    • halluun mie sannoo

      että muistakkeeki tulla huomenuamulla. Mie leivoin taas sämpylöitä ja vatelmapiirakkoo ja kohta mie meen hakemaan uusia perunoita suaraa pellost nii saatte sitte maistaa miun omatekosta perunapiirakkooki. Munavoihin mie pistän mausteeksi ruohosipulija. Hyvvee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      103
      6673
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      87
      5037
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      111
      3289
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      31
      3158
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      27
      2338
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1696
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1331
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1282
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1196
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      964
    Aihe