Panettaa melkein aina, oikeastaan on aina panettanut, olen suhteissa (suhteissa sikäli vähemmän kun saaminen helpompaa) tai en. Ennen kuin 20 vuotiaana menetin poikuuden niin paine oli kova, että sikäli on tässä jo koettu kun sitä vertaa.
Mutta tämä sinkkuus taas painaa, miksi minä en voi löytää sitä naista tosta vaan kuten jotkut? Miksi minua rangaistaan? Eikös nuoruus ole kokemisen aikaa, tuntuu etten koe mitään. Elämä pyörii paikallaan, mutta en vain jaksa aloittaa harrastusta, onko muita vaihtoehtoja? Asun Helsingissä, joten ihmisiä on. Ja varmasti halut ovat entisellään vaikka olisi sama nainen ollut 40 vuotta. En etsi monia vaan yhtä, mielellään sitä oikeaa mutta miksi se on nykyään niin vaikeaa?
Kiitos jos saitte jonkun tolkun, piti kirjoittaa kiireessä.
Tässä iässä kovat halut?
2
502
Vastaukset
- naiivi nihilisti
Jos panettaa, niin rupea käyttäytymään sillä tavalla että saat seksiä. Jos et, niin vaihtoehtona ovat masturbaatio ja maksulliset.
Itse olen tässä elämässä hyväksynyt sen tosiasian että jos ei jotain sellaista tapahdu, mitä haluaisin, niin itsessä se syy on.
Alenna standardejasi, etsi monia, mene, pane ja koe.
mitä enemmän luot kriteereitä siihen, että voit seksiä harrastaa, sitä epätodennäköisempää saaminen on.
PS. ei ne toisetkaan ihan tosta vaan niitä naisia löydä. He eivät vain välttämättä ajattele liiaksi sitä, millainen toisen pitäisi olla. - joku vaan
En se minäkään itelleni löydä sitä yhtä jonka kanssa vois jakaa kaiken. Kaverit löytää ja on onnellisia. Ykskin meni just kihloihin ja mä joudun yksin olemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2654364Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653546Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591869Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251746Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991462Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?134995Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18909Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235869en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115867