elina disanto?

Hellou! Onx kellään kokemusta italiassa aupairina olemisesta? Entä onx kukaan koskaan ottanu isäntäperhettä netistä? mol.fi sivuilla oli elina disanton jättämä ilmoitus, uskaltaax lähtee ja onx havaintoo millaine perhe- paljox työtä tms. Kiitti kauheesti!
51248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

lol!

Äänestä

Älä ikinä osta "sikaa säkissä"! Ties minkälaisia psykopaatteja netinkautta voi löytää!!! Parhaiten lähdet aupairiksi luotettavan järjestön tai tutun suositusten kautta. Muutenkin oon kuullu juttui isäntäperheistä suoraan helvetistä: aupairit on nykyajan ORJATYÖVOIMAAAAA! Lähe mieluummin vaihtoon opiskelujen kautta, näet maailmaa omin ehdoin! Hyvää jatkoa!P.S. Älä lähe aupairiksi!;)

Äänestä

Mä menin mol:n kautta auppariks ja paikka ei ollut sellanen kuin sen piti. Mutta mä löysin uuden perheen netin kautta, jossa olin hyvinkin onnellinen. Jos harkitset, niin kysy perheeltä kaikki työtehtävistäsi, työtunneista, ylityökorvauksista jne. Mutta päätellen noista x:stä olet turhan nuori lähtemään ulkomaille itsenäisesti. Mutta sitten vanhempana...

Äänestä

että Italiassa kaikki ei ole aina niin kuin luvataan...

nimimerkki: Italiassa ihan oikeissa töissä ollut

Äänestä

Mol:n sivuilla on paljon suomalaisten perheiden ilmoituksia ja suuri osa perheistä lomailee Suomessa sukulaisten luona nyt loma-aikoina... Minä tapasin kyseisen Elina Di Santon ja hän vaikutti oikein mukavalta ja kertoi työtehtävistä hyvinkin tarkasti. Tapaamisen perusteella saa ainakin melko hyvän kuvan perheestä, joten suosittelen! Itsekin lähden melko varmasti au pairiksi Saksaan (löysin perheen aupair-world.net sivuilta) ja toivon että perhe tosiaan on miltä näyttää. Kaikki ainakin vaikuttaa hyvältä ja aion tehdä sellaisen sopimuksen että pääsen kotiin jos haluan. Varmasti joillakin on myös huono tuuri au pair perheiden kanssa, mutta suurelle osalle kokemus on varmasti myös oikeasti upea ja ainutlaatuinen. Onnea etsintöihin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aupairix italiaan kirjoitti:

Hellou! Onx kellään kokemusta italiassa aupairina olemisesta? Entä onx kukaan koskaan ottanu isäntäperhettä netistä? mol.fi sivuilla oli elina disanton jättämä ilmoitus, uskaltaax lähtee ja onx havaintoo millaine perhe- paljox työtä tms. Kiitti kauheesti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu