Ihramaha kuriin!!

Olen miettinyt, kun rupesin tässä laihduttamaan ja vyötäröllä on useampi liikakilo.. saanko mahaani koskaan bikini kuntoon.. ja onko totta että jos aina on ollut lihava.. laihuus on unta vaan.. tarkoitan sitä etten koskaan voisi olla niin hyvä kroppainen kuin mallit tän tapaiset.. olis tosi hienoo jos joku vois mua auttaa?? Ku kesä tulossa ja olis ne bikinit kiva saada vielä jokju päivä päälle?
6913
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Noin karkeasti ottaen ihmisen ruumiinrakenne voi olla hoikka, normaali tai tukeva. Ruumiinrakenne ei riipu siitä, paljonko siinä on läskiä päällä. Mallien ruumiinrakenne on yleensä hoikka. En tiedä sinusta, mutta mä oon ainaki luonnostani tukevarakenteinen enkä koskaan näyttäisi mallilta vaikka miten laihtuisin. Mutta salilla olen huomannut, että erityisesti tukevarakenteiset saa suht. helposti vatsalihakset näkymään, siis sellasen sixbäkin, kunhan vähän treenaavat ja laihduttavat turhan rasvan pois päältä. Annetaan kyytiä mahamakkaroille niin näytetään tosi hyviltä!

Äänestä
  • ..mielestäni on kauhean näköistä jos naisella näkyy vatsalihakset, siis sillain kunnolla!! ei se ole naisellista... eri asia sit miehillä!!

    Äänestä

aika realistinen

Äänestä

Miksi pitää aine verrata omaa vartaloa mallin vartaloon...mallit on malleja, ne on hoikkia jopa liian hoikkia...
Itse olen lyhyt, mutta hyvä kroppainen ja tyytyväinen itseeni..Olen muodokas ja kiinteä, en liian laiha, hoikka kuitenkin/sopiva...
EI LAIHUUS OLE KAUNISTA vaan ne naiselliset muodot!!!! =)

Hyvää kevättä kaikille!

Äänestä
  • on sekiva kun tulet tänne kehumaan omaa ihanaa kroppaasi....taidat ollakin sitten joku luonnolahja, kaunis kuin kukkanen, ilman että olet muokannut vartalosi sellaiseksi??

    Äänestä

  • miuku kirjoitti:

    on sekiva kun tulet tänne kehumaan omaa ihanaa kroppaasi....taidat ollakin sitten joku luonnolahja, kaunis kuin kukkanen, ilman että olet muokannut vartalosi sellaiseksi??

    kiinni tämä kaikki. itse olen normaalivartaloinen. en todellakaan täydellinen, löytyy raskausarpia ja vähän ylimääräistä mahasta ja selluliittia muualtakin.(166cm/58kg)
    mutta sellaisia miehet haluavatkin! NORMAALIVARTALOISEN NAISEN.
    anteeksi jos jotakin loukkasin....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

Olen miettinyt, kun rupesin tässä laihduttamaan ja vyötäröllä on useampi liikakilo.. saanko mahaani koskaan bikini kuntoon.. ja onko totta että jos aina on ollut lihava.. laihuus on unta vaan.. tarkoitan sitä etten koskaan voisi olla niin hyvä kroppainen kuin mallit tän tapaiset.. olis tosi hienoo jos joku vois mua auttaa?? Ku kesä tulossa ja olis ne bikinit kiva saada vielä jokju päivä päälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu