Vetelimme kaikessa rauhassa vaunua jonon keulilla, kun oikealta risteyksestä aikoi auto tulla aivan eteemme!
Tämä pölvästi ehti suunnilleen kaistamme puoliväliin ja sain tehtyä väistöliikkeen samalla hätäjarruttaen.
Onni oli, ettei sillä hetkellä sattunut tulemaan kukaan vastaan ja että tämä kyseinen k---pää viime tingassa huomasi, mitä oli tekemässä ja jarrutti.
Meillä oli vauhtia noin 80 ja yhdistelmällä painoa kolmisen tonnia, että eteen tulijalle siinä huonommin olisi käynyt.
Eipä tuollaista haluaisi kovin usein kokea...
Läheltä-piti -tilanne eilen
4
1022
Vastaukset
- Nimetön
Kun aina keulilla ajellaan niin pyrinkin aina välttämään tuota pahaa tieosuutta. Koskaan ei voi olla liian varovainen. Onneksi ratissa oli karavaanari, muuten olisi käynyt huonosti.
- mielelläni änkeän
molemminpuolinen häiriö....siitäs sait...
- xxyyxx
Sillä kikalla saa koko tien kivasti tukkoon pitkäksi ajaksi. Ambulanssien, poliisien ja hinausautojen vietyä romut pois, alkaa liikenne palailla ennalleen.
- kavaraanari
on se vaan kumma, kuinka ihmisillä on kiire jonnekin. Minä kun autoilen, niin jos jono kerääntyy, niin se ei ole minun asia.Ne jotka näyttää keskisormea ovat huumenuoria. Hyvää kesää kaikille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748