ESP-LTD B-50 ? kenelläkään kokemusta tollasesta tai muista ESP-LTD 4 kielisistä bassoista ???
tämä basso???
haluaiskovasti tietää123
3434
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tuolta sivulta 6 . keneltäkään mitään tietoa vertiakaalin muista 4 kielisistä bassoista tai tästä?
Just tuota kyseistä mallia en ole testannut, mutta testasin taannoin musamaailmassa sellasta vajaan tonnin ltd:tä, 5-kielistä tosin. Tais olla B-405. Oli aikas kökkö kaikin puolin. (säädötkin tosin pielessä, mikä varmasti huonontaa kokemusta) Tuo halpismalli tuskin on ainakaan sitä parempi.
Tuossa on agathisrunko. Ite en agathisrunkoista keppiä ostaisi. Huonekalupuuksi sanovat.
Tohon hintaluokkaan, ja nimenomaan Vertikaalin valikoimista, kattelisin vaikka Tokain tai Ekon bassoja. Ekoja ei tosin näy nettisivuilla, mutta Lahden ja (muistaakseni) Turun liikkeistä löytyy. Warwickin rockbassit on myös omien kokemuksien mukaan ihan jees, mainittua ltd:tä kalliimpia tosin. Yamahan ja Ibanezin halpismallit ovat myös aikas päteviä, kuulemma. Jammuja ja iboja myy ainakin f-musiikki.
kyllä toi on ihan älyttömän hyvä basso ton hintaseks soundit on hyviä ja kaikin puolin hyvä esim. kevyt ja hyvä muotoilu. jne.