Toivottavasti tiesitte, että mitään suhdetta ei pilata pettämällä vaan se suhde on jo pilattu ennen sitä. Ongelmista ei ole osattu puhua, huonoon suhteeseen on jääty, vaikka tunteet on kuolleet, itseään ei osata arvostaa ja irtautua huonosta suhteesta. Pettäminen on vain vuorenhuippu. Osalle pakokeino suhteesta, toivotaan että jäädään kiinni. Joillekkin narsisteille jännittävä harrastus, jolloin sen sairaan kanssa olevan pitäisi ajoissa tajuta lähteä, eikä antaa anteeksi joka kerta.
Joillekkin se tulee järkytyksenä, kun on luultu, että kaikki on hyvin. Mutta jälkeen päin ajateltuna se oli kuitenkin jo odotettavissa. Pienissä asioissa, kommunikaation puutteena jne. Ketään ei oikein voi syyllistää. Pitäisi vain kuunnella enemmän itseään ja tehdä moraalisesti oikein, eikä satuttaa muita.
kai te tiesitte?
4
855
Vastaukset
- yks vaan..
Olen kanssasi samaa mieltä. Ja olen myös sitä mieltä että jos rakastaa toista niin sitä ei pysty pettämään,rakasta ihmistä ei pysty satuttamaan.(psykopaatit lukuun ottamatta)
- hfkashfak
Näinhän sitä voisi luulla, aina ei vaan yks mene yhteen. Veikkaan ettet ole koskaan ollut pitkässä suhteessa 10-20 vuotta? silloin erehdyksiä pettämiseen tulee jännityksen haussa, äh en jaksa jauhaa, kyse ei kumminkaan vaan ole siitä että olis huono vaimo tai suhde, ihminen voi tehdä hölmöä ilmankin niin se menee..
- ja pitää...
syyllistää maailman tappiin. Jos se on ainoa keino ei ihminen mitään ansaitsekaan.
- vain
tohtisinko ehdottaa, että eikö olisi hyvä nukkua välillä. Meinaa vaan jo mennä pikkasen jeesusteluksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062681Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv322403Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491914- 271559
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025