mitä kun mieheni on muuttunut minua kohtaan välinpitämättömäksi, onkos se lopun alkua jo? mitä mieltä olette, onko omia kokemuksia? suhteemme alussa hän palvoi maata jalkojen alla mutta nyt ajan saatossa hän on täysin muuttunut... siis välinpitämättömäksi. ainakin minua kohtaan. tiedän että hänellä on hirveästi stressiä tällä hetkellä erilaisista asioista mutta miksi juuri minuun purkaa tätä... olenko liian läheinen kenelle on helppo näyttää millainen oikeasti on... miksei minun tunteeni enää kiinnosta? olen yrittänyt puhua tästä asiasta hänen kanssaan mutta yleensä se muuttuu riidaksi, hän sanoo ettei nyt halua vatvoa mitää asioita tai sit hän ei ota minua tosissaan. toista naista hänellä ei ole, siitä olen 100 varma. kiitti jo etukäteen vastauksistanne/kokemuksistanne!
välinpitämätön
5
693
Vastaukset
- pngelmasi........
Kuulostaa niin tutulta.
Kuvittelitko miehen ikuisesti jaksavan "palvoa maata jalkojesi alla"?
Kyllä tilanne aina ennenpitkää normalisoituu.- kuulukaan
palvoa, tiedän sen. siitä ei ole kyse.
- vaan...
kuulukaan kirjoitti:
palvoa, tiedän sen. siitä ei ole kyse.
Hoida ja huomioi sinä puolestasi häntä,ehkä olet virheellisesti oootanut miehesi aloitteita ja hänen huomioitaan ,nyt hän on kyllästynyt aloitteen tekijä.Sun vuoro!!!Me naiset joskus unohdetaan tuo juttu kun annetaan miesten "palvoa" ja kuvitellaan sen vain jatkuvan... miehet kaipaa hellyyttä ja huomioimista siinä kuiin naisetkin.Milloin muuten olet häntä ,hänen miehekkyyttään yms. !!?? Ei se ole kehumista jos oletkin pessyt hänen pyykkinsä ja laittanut hyvää ruokaa,siivonnutkin,hö... kehu sitä miestäsi!!! ;) suukota ja halaa,halua häntä jne.
- hoitanut
vaan... kirjoitti:
Hoida ja huomioi sinä puolestasi häntä,ehkä olet virheellisesti oootanut miehesi aloitteita ja hänen huomioitaan ,nyt hän on kyllästynyt aloitteen tekijä.Sun vuoro!!!Me naiset joskus unohdetaan tuo juttu kun annetaan miesten "palvoa" ja kuvitellaan sen vain jatkuvan... miehet kaipaa hellyyttä ja huomioimista siinä kuiin naisetkin.Milloin muuten olet häntä ,hänen miehekkyyttään yms. !!?? Ei se ole kehumista jos oletkin pessyt hänen pyykkinsä ja laittanut hyvää ruokaa,siivonnutkin,hö... kehu sitä miestäsi!!! ;) suukota ja halaa,halua häntä jne.
ja huomioinut häntä,(nimen omaan kehunut silittänyt ja yms. kaikilla pienillä eleillä joista varmasti huomaa) yleensä hän suhtautuu siihen kuin ilmaan. ei meillä toisiamme huomioida ellei hän itse sitä halua...
- tehdä jotain...
Kerroit tuossa toisessa viestissä, että olet kyllä silitellyt ja halaillut, mutta entäpä, jos se onkin sellaista huomiointia, mikä tehoaa kyllä sinuun, mutta ei häneen? Eli voisiko hänelle olla tärkeämpää esim. se, että kotiin tullessa on siisti koti ja ruoka valmiina ja tuo olisi se rakkauden osoitus? ( seksi myöhemmin)
Tai sitten ehdota viikonloppulomaa jossakin, pois stressistä? Tai pientä irtiottoa vaikkapa Linnanmäelle tai mikroautoradalle, riippuen nyt siitä, mistä miehesi voisi pitää ja mikä riittää kukkarollenne.
Eli yritän tällä sanoa, että avioliitossa tuetaan vuoroin toisia ja nyt on etsittävä tukimuoto, joka toimii miehesi tarpeisiin. Sinulta vaaditaan paljon kärsivällisyyttä, kunnes pääsette tämän vaiheen yli. Älä yritä painostaa puhumaan, hän ei varmaankaan löydä sanoja pahalle ololleen. Ennemminkin voisitte lähteä jostain yhteisestä kevyestä(ilman vaatimuksia tai raskaita järjestelyjä) tekemisestä jossain talon ulkopuolella...esim. jotain, mistä olette tykänneet seurusteluaikoina tai silloin, kun on mennyt hyvin..
Vastaus kysymykseesi: kyllä, olet hänelle niin läheinen, että hän purkaa pahan olonsa sinuun. Vaikkei olekaan helppoa, koita ajatella se positiivisesti: Olet niin läheinen hänelle, että hän uskaltaa olla vaikea seurassasi. Ei syy ole sinun, mutta tämä on se vastamäki, mistä vihkikaavassa puhuttiin. Voimia sinulle jaksaa tämä vaihe läpi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3696672Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483906Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava321472Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard311235Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2091111- 981091
Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue18966- 52940
- 56896
Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v9867