Tiedänpä yhden kauniin naisen, jonka näen lähes päivittäin. Ei ole teini eikä huora tosiaankaan. Minä nään siinä suht kiltin, avoimen ja mukavan tytön, kaikista niistä jutuista huolimatta joita oon kuullut siitä. Siitä kyllä vähän huomaa miten voi käydä kauniille naiselle, joka on avoin miesten suhteen ja juttelee kaikenlaista. Eikä tosiaankaan tarkoita muuta, näin on kertonutkin. Minäkin aluksi hairahduin ihastuessani ja ajattelin sitä lähinnä tyttöystäväehdokkaana ja kaveritkin sekoitti asioita. Nyt kuitenkin kun oon huomannaut miten mukava se on ihmisenä, haluankin ehkä olla kaveri sillä niin vaan on parasta. Miksei voisi haluta olla kauniin naisen kaveri ? Outoahan se on, mutta siksi juuri sitä pitää koittaa :) Terve asenne on nyt tällä kertaa ettei turhaa yritä väen vängällä muuttaa asioita romanttisempaan tai seksistisempaan suuntaan ja pilata hyvää kaverisuhdetta joka näyttää olevan kukoistamassa, vaikka en tiedäkään mitä hän aattelee. Tuskin paljon rimpuilisin jos hän mum kimppuun hyökkäis, mutta näin on parempi. Toivoisin että hänestä saisin hyvän kaveri, ehkä jopa ystävän, sillä kauneutta oon hänessä havainnut paljon muutakin kuin pinnalla. Enkä puhu mitenkään monimutkaisesta kauneudesta vaan niin avoimuudesta, ystävällisyydestä ja huumorintajusta, rentoudesta. Kaikki kaunokaiset ei näköjään oo liian ylimielisiä, vaikka oma ulkonäkö näyttää olevan hänellekin liian suuri asia. Noh, voinko häntä moittia ? Huonot kokemukset varmaan opettavat...Minä en halua olla hänen yksi huonoista kokemuksista.
Minkälaisia kokemuksia teillä on kauniista naisista ja kaveruudesta niitten kans ? Mielipiteitä myös kaipailisin :)
Minkälaisia kokemuksia teillä on kauniista naisista ja kaveruudesta niitten kans ? Mielipiteitä myös kaipailisin :)
Vastaukset 8
Vanhimmat
Siis on kaunis, mutta ei tosiaankaan huora.
Kysy häneltä mitä hän ajattelee tästä.
viime kesältä. Se asenne (että on vaan ystävä) on vaan tosi vaikee säilyttää, kun vieressä on ihminen, joka on aivan äärettömän kaunis (ja samalla älykäs ja lämmin). Eikä tilannetta helpottanu yhtään se, et oltiin lähes työkavereita. Sitä tahtois koko ajan mennä pidemmälle, mut järki sanoo kuitenkin pysymään ystävänä (hän kun sattui seurustelemaankin). Hän kun on kaikin puolin juuri sellainen nainen, jollaisen haluaisin omakseni. No nyt tiedän ainakin millaista tavoittelen... :)
Kauniiksi kehutulla nainen ei välttämättä pidä itseään erikoisen kauniina. Mutta satuttaa kun ilkeämieliset jutut liikkuvat mistä milloinkin.
Lähinnä ne miehet, jotka lähestyvät isku tarkoituksessa tekevät sen vain näyttääkseen kavereille miten kova naistenmies on. Aitoja kaverisuhteita on todella vaikea luoda. Normaalit miehet (ei siis macho )eivät tule edes juttelemaan saatikka sitten pyytele ulos. Ja jos sitä tuskailee kavereille, pidetään sitä diivailuna. ” Älä valita, tuolla ulkonäöllä ”
Minusta tuntuu, että olisit mahdollisesti juuri sellainen poikakaveri ehdokas hänelle, jota aikaisemmin ei ole läsnä ollut. Olet oikeasti vaivautunut tutustumaan tyttöön. Harvoin kauniiksi mielletyn tytön sisimmästä kiinnostuneita. on niin helppo lyödä se leima. ( kaunis = ylpeä, typerä ja kanamainen ) Kaverina varmaan olet hänelle löytö. Aika näyttää onko välillänne kemiaa myös.
Olet oikeassa huonot kokemukset opettavat, kerran treffeillä ja oletukset villistä yöstä ovat liikkeellä. Ulkonäkö ja sen tärkeys voi myös olla keino vetää panssari sisimmän ylle.
Olen "kaunis" nuori nainen ja minulla on paljon ystäviä ja myös paljon miespuolisia YSTÄVIÄ!
Näen näitä miespuolisia ystäviäni lähes päivittäin ja puhumme aivan kaikesta.... Monet naiset jotka eivät minua tunne niin tiedän heidän ajattelevan minusta "pahaa".
Olen huomannut että joskus miespuoliset ystäväni katselevat minua ns. salaa... Jotenkin se on kiusallista. Mutta suoria ehdotuksia he eivät ole tehneet koskaan - eivät ole uskaltaneet koska tietävät että en rupeaisi mihinkään heidän kanssaan....
Minusta sinun ei kannata ruveta ainakaan ehdottelemaan mitään koska se saattaa "kylmentää" teidän välejä.
Kiitoksia vastauksistanne, näin tämä keskustelufoorumi parhaiten toimii, kun kerrotaan omia mielipiteitä/kokemuksia eikä turhaa kuluteta tilaa typerillä päänaukomisilla.
Tottahan se on että minäkin hieman vilkuilen aina häntä, mutta mihinkä koira karvoistaan pääsee ? :) Voipi olla että minun on vaikeaa tulevaisuudessa olla hänen kaverinsa, mutta se on ainoa vaihtoehto mikä mulla tällä hetkellä näyttää olevan. Ja jos löydän jonkun muun tyttöystäväkseni niin saattaapa ongelmia syntyä, jos vaikka oma kulta saa tietää minkälaisen naisen seurassa se äijä kaveeraa =)
Se on kyllä tällä hetkellä maailman ihanin ihminen, siro ja suloisen näköinen, toisin kuin minä, kun oon tällainen körmyniska :) Tottakai, sitä mielellään kauniin naisen seurassa pelkästään kulkee ja nostaa ehkä omaa arvoaan muitten silmissä :)
Miun kaverimussukkani :)
Minusta tuntuu usein juuri pahalta se, kun on luullut että voi olla kaveri jonkun miehen kanssa, niin sitten kun en ala seurustelemaan tämän kanssa ja tämä löytääkin myöhemmin tyttöystävän, niin hyvä jos mies enää edes moikkaa kun tyttöystävä on läsnä. Ihan kuin ei voisi puhua samaan malliin kuin ennenkin. Varmaankin jos olisi "vähemmän kaunis" niin aidot kaverisuhteet miehiin olisi mahdollisia.
Tai että kelpaan kaveriksi kun se nostaa miehen arvoa kavereitten silmissä kun liikkuu minun seurassa. Jollekin tytölle olen ilkeilyt, että jos meillä olisi jotan tarvetta vispilä kauppaan niin olishan sitä jo ollut. Ystävyys punnitaan ajanmittaan.