poikaystäväni

kaikki vain harhaa

poikaystäväni ostaa exälleen (joka kuulemma nyk. ystävä) juomia baarissa.
poikaystäväni viettää leffailtaa exän kanssa pitkälle yöhön.
poikaystäväni lohduttelee exäänsä kun hänellä on paha olo.
exä soittaa poikaystävälleni "miks kukaan ei rakasta mua"
exä on edelleen kiinostunut poikaystävästäni, eikä esim. kestä nähdä kun me suutelemme.

Ja exä ei näe tässä mitään pahaan. Minä kun sanoin, miltä tuntuisi, jos viettäisin meidän yhteisen miestuttavamme kanssa yhteisiä leffailtoja niin mies meni hiljaiseksi.

9

876

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • misss

      sinun laittaa ehto..joko sinä tai eksä..minä en näe ns sopivana että ollaan pitkälle yöhön toisen luona..eksään voi olla kyllä läheisissä väleissä mutta itse en kyllä menisi iltaa istumaan tai baariin eksän kanssa..

    • ...........

      on sulla ihme poikaystävä en kyllä ite hyväksyis moista käytöstä omaltani vaan tekisin selväks että se on jompikumpi ihan naurettavaa touhua ja tää exäkin on todella lapsellinen....

    • Rööri Roope

      Tuo empaattisuus ei luonnostaan ole oikein miesten heiniä. Yleensä tuollaisella "miltä susta tuntuisi jos mä.." asettelulla voi saada pahimmassakin pökkelössä edes pienoista ajattelua aikaiseksi.

      Jos ei, niin toteuta se ihan kiusan vuoksi ilman oikeita taka-ajatuksia, mutta miehelle päin näyttelet homman paljon vakavammin, mielellään tasan samoin elein ja sanoin kuin hän on joskus jotain omaa leffailtaansa kuvannut.

    • sialle takaisin!

      Mene muiden miesten kanssa ulos, äläkä peitä sitä poikaystävältäsi ;)

      • aloittaja

        eilen kävin miehellä. Mies oli ihan outo. Oli ollut aiemmin päivällä kahvilla tämän exän kanssa, mikä minua ei häiritsee.
        Oli jutellut exän kanssa tästä riidasta. Ketuttaa se, että mies ei kuitenkaan mulle siitä niin juttele. Eilen kysyin siltä mikä on hätänä "en mä tiedä, on vaa niin vaikea olo" Miksi sitten exälle pysty kertomaan?

        Ois tulossa ristiäiset sunnuntaina ja ens viikolla lähetää yhessä muiden kanssa etelään. Pelottaa mitä siitäkin tulee, ja haluaako mies enää olla minun kanssa, kun kerroin miltä musta tuntuu.

        Kahvittelut ja baarissa juttelut on mulle oikein jees, enkä edes halua kieltää niitä mieheltäni. Joku pieni juttu vaa sanoo mulle EI, näissä myöhää kestävissä leffailloissa, varsinki ku teidän, että ex on yhä mieheni perään.

        Eilinen ilta meni sitte itkiessä. Sanoin exälle, että ottaa yhteyttä ku voi olla mun kanssa normaalisti. Silti ajattelin tänää soittaa sille, voinko tulla hänen luo. Liika ikävä.


    • puhutteluun!

      Tuo on väärin. Todella väärin. En luottais tommoseen mieheen yhtään. Yleensä jos on noin läheisissä väleissä eksänsä kanssa, on taustalla jotain muutakin.

      Ota asia vakavasti puheeksi, ja sano, että nyt on tilanne se, että jos tuo nysvääminen eksän kanssa ei lopu, sinä lähdet. Tai sitten, kun he meinaavat viettää leffailtaa, sano, että "mää tuun kans, vai onko jotain salailtavaa".

      Todella typerää käytöstä tuolta mieheltäkin, jos sinun kanssasi on. Ja eksä kerää säälipisteitä, yrittää selvästi rikkoa välinne.

      • ............

        Ja valitettavasti täytyy sanoa, että tuo kuulostaa siltä, että mies kohta jättää sinut "on niin vaikea olo", ja jos toinen on hiljainen ja omituinen ja vetäytyvä..yleensä siitä ei hyvää seuraa. Kokemusta on.

        Varaudu pahimpaan, Voimia!


      • aloittaja
        ............ kirjoitti:

        Ja valitettavasti täytyy sanoa, että tuo kuulostaa siltä, että mies kohta jättää sinut "on niin vaikea olo", ja jos toinen on hiljainen ja omituinen ja vetäytyvä..yleensä siitä ei hyvää seuraa. Kokemusta on.

        Varaudu pahimpaan, Voimia!

        Mä tiedän ettei mieheni ja exän välillä ole mitään ystävyyttä enempää ainakaan mieheni puolelta. En usko että exäkään haluaisi olla mieheni kanssa yhdessä, mutta ei vain kestä nähdä häntä toisen kanssa. Jos on kerran eronneet, niin kait sitä pitäisi ymmärtää, ettei toisesta kerrasta mitään tulisi.

        En minä halua mieheltäni mitään kieltää. En halua olla mustasukkanen tyttöystävä, joka vahtaa miestä joka nurkalla, lukee tekstiviestit ja tenttaa kenen kanssa on ollut ja missä. Haluan vain, että hän tajuaa, ettei tee mitään sellaista, mitä ei haluaisi, että minä teen.
        Äsken sain mieheltäni viestin, että on pahoillaan käytöksestään. Eiköhän tämä siis mennyt perille, varsinkin kun huomasi, että osaan minäkin exiini yhteyttä pitää (kävin eilen kahvilla hänen luonaan, ja kerroin siitä kyllä hänelle)

        Eiköhän me saada mukava etelänreissu:)


      • kostoko saa hyvän etelänmatkan
        aloittaja kirjoitti:

        Mä tiedän ettei mieheni ja exän välillä ole mitään ystävyyttä enempää ainakaan mieheni puolelta. En usko että exäkään haluaisi olla mieheni kanssa yhdessä, mutta ei vain kestä nähdä häntä toisen kanssa. Jos on kerran eronneet, niin kait sitä pitäisi ymmärtää, ettei toisesta kerrasta mitään tulisi.

        En minä halua mieheltäni mitään kieltää. En halua olla mustasukkanen tyttöystävä, joka vahtaa miestä joka nurkalla, lukee tekstiviestit ja tenttaa kenen kanssa on ollut ja missä. Haluan vain, että hän tajuaa, ettei tee mitään sellaista, mitä ei haluaisi, että minä teen.
        Äsken sain mieheltäni viestin, että on pahoillaan käytöksestään. Eiköhän tämä siis mennyt perille, varsinkin kun huomasi, että osaan minäkin exiini yhteyttä pitää (kävin eilen kahvilla hänen luonaan, ja kerroin siitä kyllä hänelle)

        Eiköhän me saada mukava etelänreissu:)

        aikaan ? miksi täytyy aina kostaa ? itse en miehelleni kyllä kosta, eikä onneksi ole tarvettakaan. sitä paitsi tuollaisista asioista jutellaan etukäteen, esim. sopiiko sinulle että menen entisen tyttö/poikaystäväni kanssa kahville etc... suhteenne ei ilmeisesti perustu vankalle pohjalle, sillä olette molemmat selvästi mustasukkaisia toisesta ja kummallakin (myös alkuperäisellä kirjoittajallla nykyisin) eksät suhteessa tavalla tai toisella mukana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4218
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3446
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1796
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1663
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      297
      1430
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      928
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      858
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      835
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      804
    Aihe