Mulla on vaalea tukka (vaalennettu), haluaisin sen hieman tummemmaksi, mutta tuhkaiseksi, siis kylmän sävyiseksi, tummaksi blondiksi.
Lähes kaikkialla sanotaan, että voivoi, pitää laittaa kuparia värin sekaan, ettei mene mattaiseksi. Eikö muka millään ole mahdollista moista hommaa suorittaa? Viimeksi kävin kampaamossa, jossa kiva tyttö, kiva tunnelma, mutta hemmetti sentään sitä kuparia! Kuulemma "sopii ihan kaikille!" Mutta ei mulle, jolla on ns. kylmän sävyinen iho - silloin kuparinen väri tekee naamasta punertavan. Yyh.
Eli mistä asiansa osaava kampaaja? Tai miten homman voi tehdä? Kuinka pahasti vihertäväksi tukka ylipäänsä VOI mennä?
Turku - Salo-linjoilla jos on joku asiansa osaava ihminen, kertokaa pliis!!
Kiitokset jo etukäteen!
Vaaleasta tuhkaiseksi
hummammaa
0
176
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648