ihon kiilto &

pikkunäpyt..

Mitä ihmettä tälle naamalle keksis..? Iho kiiltelee melko paljon (erityisesti otsa, nenä ja leuka, mutta posketkin välillä aika "öljyset").. Viime aikoina alkanut ilmestymään pieniä näppyjä nenänpieleen ja nenä on niitä täynnä. Pikku hiljaa otsaankin ruvennut ilmestymään niitä. Tällä hetkellä käytössä vichyn kuivan/herkän ihon putsari ja kasvovesi, kosteusvoiteena lumenen couperosa ihon voide. Ihoni on melko herkkä.. Ja etenkin talvisin kiristelevä, mutta silti kiiltää ihan älyttömästi. Ja ikää minulla on 21. Kaikki vinkit/neuvot erittäin tervetulleita!! :)

2

619

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mimosah

      Mulla on ihan sama ongelma.
      Otsa on tullut täyteen pienen pientä näppyä. Uskoisin niiden tulleen hikoilusta, sillä olen nyt kesällä kärsinyt kovasta kasvojen hikoilusta, ja talvisin ihoni on ihan siloinen, muutamia mustapäitä lukuun ottamatta..

      Olen yrittänyt putsata ihoani ahkerasti ja ostin antiseptisen kasvovedenkin, mutta mikään ei tunnu auttavan niin ihon hikoiluun/kiilteelyyn kuin pikkunäppyihinkään.

      • I KNOW

        ehkä väärät tuotteet ko.iholle.sehän se on et jos putsaa väärillä tuotteilla niin iho alkaa pukkaa rasvaa kahta kauheammin.
        Kosmetologeilta saatva YON KA sarjan Phyto82(tms)on aika hyvä,samoin EVIFLEUR sarja kosmetologilta,ja KORRES sarjan MASTI HA.
        ne on ns.sekaihon tuotteita.ja jos on kirsitävä iho mut silti rsvaa pukkaa niin toden näkösest omaa sekaihon jota ei tulisi hoitaa missään nimessä kuivan ihon tuotteilla.Nuo sarjat mit mainitsin ei maksa edes paljoa,itselläni ainakin kaikki nuo toimii ja on vähentynyt rasvasuus iholla eikä tule näppylöitäkään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      121
      1240
    2. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      113
      941
    3. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      42
      680
    4. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      274
      673
    5. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      15
      600
    6. Jos tunnistit...

      Voit hyvin ottaa yhteyttä...olisi mukava jutella☺️
      Ikävä
      59
      597
    7. Väsynyt odottamiseesi, M.

      Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym
      Ikävä
      38
      495
    8. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      36
      491
    9. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      59
      485
    10. Miksi voit niin

      Huonosti? Ei se voi johtua vain minusta?
      Ikävä
      54
      470
    Aihe