Nainen ja lapsi

junnnha27v

ei ehkä kuulu tälle palstalle mut kuiteskin..

bongasin yhen upean naisen salilta helsingissä jonka kanssa juttu alkoi eteneen....sitten paljastui että hänellä on lapsi. olin ihan "kauhuissani" että joo se siitä jutusta.

kuitenkin nyt kun olen hänen kanssaan hengaillut tämä nainen vaikuttaa tasapainoisemmallta muijalta kenen kaa ikinä on ollu juttua.

ja kuitenki lapsirakas mies kun olen niin tämä hänen tyttärensäkin on mitä suloisin tapaus.

ilmeisesti lapsi rauhoittaa koska muuten keihin muijiin oon täällä törmänny (olen itse pohjoisesta) niin tärkeintä tuntuu olevan biletys ja taas biletys.

mut sitten varjopuolia eli naiselle on se tärkein se lapsi niinkuin pitää ollakin...eli mies jätetään aika helposti paitsioon kaikesta.

3

571

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kolme lasta ja uusioisä

      Turhaan miehet pelkäävät "jäävänsä paitsioon". Toki lapsen hyvinvointi on naiselle se ykkösasia yleensä, mutta se ei vähennä naisen tunteita miestä kohtaan. Rakkaus lapseen ja mieheen on niin erilaista keskenään, ettei sitä voi verrata. Mies ei ehkä saa huomiota yhtä paljon sellaiselta naiselta, jolla on lapsi mutta se johtuu siitä, että naisen energia menee pikkuisesta huolehtimiseen. Jos mies tämän ymmärtää ja hyväksyy, suhteella on hyvät mahdollisuudet onnistua.

    • tilaa

      Koska äidin elämässä on muutakin, hän ei koskaan ala elää kauttasi tai ripustaudu sinuun odotten sinun täyttävän jonkun tyhjiön elämässään. Ainakin normaalitapauksissa. Vastuuntunto ja elämän realiteetit (esim. raha) ovat yleensä paremmin hallussa. Aika tietysti voi olla työssäkäyvällä äidillä kortilla. Toisaalta, kun yhteistä aikaa miehensä kanssa saa, siitä myös osaa ottaa "ilon irti... " ;-P

    • samanlaiset....

      Kokemukset minullakin, sillä varauksella ettei ero ole ollut kovin traumaattinen ja siitä on ihan oikeasti päästy yli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      109
      2700
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1724
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      15
      1710
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1585
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      9
      1552
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1256
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1125
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1052
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1015
    Aihe