Lopetin nettideittailun kolmisen vuotta sitten harrastettuani sitä muutaman vuoden. Vedin tuotteen pois markkinoilta eli vetäydyin omaan rauhaani.
Nettimiehissä ei ollut mitään ihmellistä vikaa, minussa oli. Minulle ei sopinut mukautua miesten maailmaan ja toiveisiin. Mielestäni minun odotettiin tarjoavan kaikenlaista hyvää ja "ammattilaisen" palveluita saamatta oikeastaan itse mitään vastineeksi. Osa vastaajista oli siis pihejä miehiä, jotka halusivat saada seksiä ja huolenpitoa jostakin ilmaiseksi. Toiset olivat taas enemmän tai vähemmän pulassa ja tarvitsivat tukevaa olkapäätä. Osalle en yksinkertaisesti kelvannut.
Minut siis myös hylättiin.Oikeastaan se ei tehnyt kipeää, koska eronneena äitinä tiesin olevani vähemmän haluttua tavaraa. Elämäntapani ja -tyylini koettiin myös omituisena. Nyt jälkikäteen olen naureskellut asioille. Olen nykyään varakas nainen, joka voi matkustella useamman kerran vuodessa, ostella mitä haluaa ja jonka ei tarvitse juosta lääkärissä reseptejään uusimassa. Terveet elämäntavat tuottivat hedelmää. Käytin myös päätäni ja ahkeroin enkä maannut vapaa-aikanani, joten pääsin paremmille ansioille.
Tädillä on nyt rikas elämä henkisesti ja aineellisesti. Ystäväverkko laajentui ympäri maailman, kun ei ollut miestä ystävyyssuhteita säätelemässä.
Ja se seksi ja ammattilaisen palvelut... Mitäs luulette, jäinkö ilman?
Lorun loppu
7
928
Vastaukset
- mut, mutta
jos sulla nyt on kaikki täydellistä niin miksi vielä norkoilet kirjoittelemassa täällä. Kirjoititko tuon tekstisi itseäsi varten vakuutteluksi. Mulla ei mene yhtä lujaa sillä kaipaan kumppania, hyvää seksisuhdetta ja rahaa on käytettävissä ihan yhtä niukasti kuin vuosi tai pari sitten. Mistä ihmeestä löysit varakkuuden ja globaalisen elämäntyylin (minä olen ollut koko loman vaan mökillä). Toisilla siis menee lujaa ja toiset seisoo paikoillaan kuin tatit.
- "Täti"
Mökillähän on oikeastaan mukavaa, vaikka siellä olisi yksinkin.
Joskus on hyvä katsoa peiliin ja miettiä tekemisiään. Siksi norkoilin täällä. Halusin herättää keskustelua siitä, miten meidän naisten käy. Minulle nimittäin sanottiin välillä aika rumasti neittideittailuaikanani. Se jäi kaivelemaan, ja ajattelin nyt lyödä vähän realiteetteja pöytään miesten kiusaksi.
Minusta tuntui silloin nettideittiaikoinani pahalta hyväksyttää itseäni ja perhettäni aina uudestaan ja uudestaan ventovierailla. Sanomaani epäiltiin ja minulta oltiin valmiita vaatimaan ihan mitä vaan, mutta itse ei aina oltu puhtain jauhoin liikkeellä.
En minä tähän itse päässyt. Ystävät auttoivat. Olin kyllä ahkera ja tarmokas tyttö, mutta suurin kiitos kuuluu sitkeille kavereille ja ystäville, jotka väsyivät katsomaan tempoiluani. Ihmiset halusivat auttaa, koska eivät kestäneet katsella kovaa ahkerointiani ja epäonnistumistani rakkaudessa. Minun onnistumiseni ei ollut heiltä pois.
Ihan rehellisesti näin se meni. - Susan af Graani
MYÖTÄELÄISIT NYT PIKKASEN TOISEN HYVÄSSÄ OLOSSA...:))
Ko. henkilö on siis ilmiselvästi normaali hetero. Ei siihen muuta tarvita, että maailma hymyilee.
- eräs nainen
Kyllä tädin jutuissa paljon tottakin on. Kyllä nainen saa seuraa ja seurustelukumppanin kunhan vaan mukautuu miehen tahtoon.
Minun kaikki seurustelusuhteet kariutuvat aina siihen samaan; barbinukke puhuu..
En ole valmis mukautumaan miehen tahtoon, miellyttämään kaikilla elämän osa-alueilla.
Miksi minä elämäni pilaisin jonkun miehen takia?
Jos hankkisin silikinit seuraava käskisi ottaa ne pois.etc.
Tällaisia tyyppejä tosiaan riittää.- wisu70
hienoa että noinkin voi käydä, menestystä Tädille jatkossakin :)
mitä tuåhon mukautumiseen taas tulee niin minulle on käynyt samoin tosin naisen tahdosta, no minä tietenkään vesimiehenä en anna periksi niin pakkohan se oli poistua arvon kotiäidin elämästä takavasemmalle, onneksi ei ollut mitn yhteistä materiaa eikä lapsia niin se kävikin aika kivuttomasti, hommasin sittemmin koiran kun en daamien kanssa pärjää... :D - "Täti"
wisu70 kirjoitti:
hienoa että noinkin voi käydä, menestystä Tädille jatkossakin :)
mitä tuåhon mukautumiseen taas tulee niin minulle on käynyt samoin tosin naisen tahdosta, no minä tietenkään vesimiehenä en anna periksi niin pakkohan se oli poistua arvon kotiäidin elämästä takavasemmalle, onneksi ei ollut mitn yhteistä materiaa eikä lapsia niin se kävikin aika kivuttomasti, hommasin sittemmin koiran kun en daamien kanssa pärjää... :DKoira ei ole yhtään hassumpi juttu. Tapaat koiraansa taluttavia naisia joka päivä luonnollisissa tilanteissa ja saat jutella vaikkapa parisen tuntia daamin kanssa kaikessa rauhassa. Eikä tule edes kalliiksi. Kuntokin nousee ja ulkomuoto säilyy. Heh, minulla on ollut koiria, joten tiedän koiraihmisten tavat.
Daamisi ei tainnut ymmärtää, mihin "kurjuuteen" sinut syöksi. Moppe vainuaa ja sinä kipität perässä. Bravo. - wisu70
"Täti" kirjoitti:
Koira ei ole yhtään hassumpi juttu. Tapaat koiraansa taluttavia naisia joka päivä luonnollisissa tilanteissa ja saat jutella vaikkapa parisen tuntia daamin kanssa kaikessa rauhassa. Eikä tule edes kalliiksi. Kuntokin nousee ja ulkomuoto säilyy. Heh, minulla on ollut koiria, joten tiedän koiraihmisten tavat.
Daamisi ei tainnut ymmärtää, mihin "kurjuuteen" sinut syöksi. Moppe vainuaa ja sinä kipität perässä. Bravo.treffi-ilmosta löytyy Vikin kuvatkin, aikamoinen hurmuri ;)
oppisi vaan erottamaan vapaat varatuista :D
sama nick kuin täälläkin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614192Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653423Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541785Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251640Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961417Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132923Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115822Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17785