Liian hyvä muisti

Meikäläisellä näyttää olevan liian hyvä muisti. Muutaman kerran netin seuranhakupalstoilla, chatissä ym. paikoissa käytyäni nimittäin huomaan että samat tyypit roikkuvat noissa paikoissa vuodesta toiseen.
81583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Juu, maksaa kyllä vaivaa 3 vuotta roikkua netissä kunnes löytää naisen jolle EHKÄ kelpaa :(

toivossa on hyvä elää. t.Toivo

Äänestä

itse on pätee tässäkin tapauksessa erittäin hyvin...
"en mä mutta nuo muut" :D

Äänestä

Jotkut roikkuu baareissa, jotkut kassajonossa, jotkut siellä, jotkut täällä.... Nyt netissä roikkumalla saa ilmeisesti sen isoimman sinkkuluuserileiman.... ainakin siihen asti kunnes tulee joku uusi seuranhakumetodi minkä käyttäjiä voi trendikkäästi dissata.

Äänestä

No juuh, uskon jo ihan näistä palstan kirjotutkista... Ja ajatteles, että nyt ne henkilöt ajattelee, että vieläkin se Miss Filia roikkuu täällä chatissä. ;)

Äänestä

Silloin nimittäin muistaa kaiken...

Äänestä

flaksi, niin pakko yrittää aina vaan.

Mutta myös sinä itsehän olet niitä jotka on roikkunut kauemmin seuranhakupalstoilla, mitäs sinä sitten vielä täällä roikut ja morkkaat toisia.

Äänestä

muisti on kanssa minulla pirun hyvä muistan täältäki pirun monta nimi merkkii jotka aina vaa on täällä :)

Äänestä

Siellähän sinäkin siis käy vuodesta toiseen... Eikö ole muuta elämää? :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miss Filia kirjoitti:

Meikäläisellä näyttää olevan liian hyvä muisti. Muutaman kerran netin seuranhakupalstoilla, chatissä ym. paikoissa käytyäni nimittäin huomaan että samat tyypit roikkuvat noissa paikoissa vuodesta toiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu