Niin tässä eräänä päivänä kävin suihkussa ja sen jälkeen aloin soittaa kitaraa. Ei varmaan mikään paras idea. No sitten soiton jälkeen keskisormi oli aika kipeä. Seuraavan aamuna keskisormen päähän oli ilmestynyt outo valkonen pläntti johon koskiessa sattui hieman, ajattelin että kyllä se parin päivän päästä lähtee.
No nyt on kulunu melkein viikon päivät ja sormessa on vieläki valkonen läiskä, onko kellään kokemuksia tästä? millonkohan toi katoaa?
No nyt on kulunu melkein viikon päivät ja sormessa on vieläki valkonen läiskä, onko kellään kokemuksia tästä? millonkohan toi katoaa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Moi!
Veikkaisin, että suihkun jälkeen ihosi pehmeni ja kun soitit kovia teräskieliä, niin ihosi ärtyi ja kuivettui.
mulle kävi aivan sama homma yhtenä päivän.
hoito: ota kynsillä kiinni ja repäisi miehekkäästi kuivettunut kohta.. ja laita sen jälkeen jotain ihorasvaa siihen päälle, niin se on huomenna, kuin vauvan peppu.
Tämä respti toimii, kokeiles.
kuumassa saippuavedessä se vasta hyvää tekee sormille.
Veikkaan, että joku runkkari on soittanut tietämättäsi kitaraasi ja tartutti nyt sinuun herpeksen!!! Vittumainen tauti, ei auta bepanthen