oon ulkonäkööni muuten tyytyväinen, mut mul on sellanen kiusallinen ongelma et mul tulee helposti pisamii nenälle/poskille, vaikka muuten rusketun ja oon brunette (en siis mikään porkkana pää todellakaan, vaan hiukset & silmät on luonnostaan tummat.) peitän pisamat aina peitepuikolla koska luulen et rumistuisin tosi paljon jos antaisin niiden vaan näkyä. mut mitä mieltä miehet niinku noin ylipäänsä on pisamista? would be nice to know.
tylsää
4
479
Vastaukset
- ööööööööööm.
No ei sitä tässä pysty sanomaan miltä ne näyttää. Ne joko sopii tai ei sovi = D
- Kukkomies
EI! ET PEITÄ!
Pisamat ei ole mikään virhe. Ne kuuluu ihmiseen, ne on oikeasti kauniita.
Sillä ei ole mulle pätkänkään vertaa merkitystä yleensä onko vaiko eikö... eli negatiiviseksi ei voi mennä. Sensijaan joillekuille ne sopii täydellisesti, tekee siis kunniaa kantajalleen, täysin.
Jos olisit mun nainen niin mä tulisin perässä ja pyyhkisin ne peitepuikot kosteuspyyhkeellä pois... :D
Oon ihastunut työkaveriini jolla on jonkinverran pisamia. Ihan siis muistakin syistä mutta hänellekin ne sopii täysin. Itseasiassa mun fantasia on hellitellä häntä niityllä ja laskea siinä sivussa pisamat... "sullon 85 pisamaa ja mä rakastan niistä jokaista" :D- -M-
Minä olen taas sitä mieltä että riippuu ihan naamasta sopiiko vai ei.
Mulla ei ole mikään pisama fetissi kuten edellä kirjoittavalla, mutta tosiaan en niiden takia katsettani susta pois kääntäis jos muuten mielyttäisit silmää.
Luultavasti itse tiedät parhaiten sopiiko ne vai ei. Ilmeisesti ei koska niitä peittelet? Tai et tunne itseäsi täysin varmaksi jos ne näkyy.
Mutta joo siis ei ne pisamat ole mikään kammotus mitenkään.
Ihmisen naamaan kun voi tulla kaikenlaista muutakin oikeasti epämielyttävään näköistä...jos et usko niin tuu kattoon. =)
-Mies 23v HML
Nosta kaunis naamasi, pisamaan sinua katson.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991947
- 711696
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91411- 741078
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191944- 67911