Teetä

Auttaako vihreätee tosiaan nesteen poistoon vai onko ihan huuhaata?ja onko siihen lisäksi pakko juoda vettä? teessähän sitä vettä on paljon... Minulla on green tea and lemon teetä (vihreä tee ja sitruuna), vai pitääkö sen olla juuri ja pelkästään vihreä?
72082
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Valkoinen tee on kuulemma tehokkampaa.

Äänestä

Ensimmäisinä päivinä saat kyllä juosta vessassa, kehosi nimittäin huuhtoo kaikki myrkyt tiehensä. Tämä kyllä katoaa sitten kun kehosi on puhdistunut. En kyllä usko että vettä tarvitsee juoda, en ainakaan itse juo 1,5 litraa vettä jos olen juonut jo osan tuosta määrästä vihreänä tai valkoisena teenä.

Äänestä
  • valkoinen tee? niin minkä merkkistä se on ja mistä sitä saa? kertokaa minulle valkoisesta teestä

    Äänestä


Mutta mitä tekemistä tällä asialla on laihdutuksen kanssa? Eikö se sopisi tuonne ruokiin ja juomiin tai yleiseen terveydestä? Tai huuhaakin olisi potentiaalinen vaihtoehto. Nesteenpoisto ei ole laihdutusta eikä turvotus lihavuutta.

Sitä paitsi ellet ole nestejärjestelmääsi jollain sotkenut (esim. kohtuuton suolankäyttö) etkä ole sairas, miksi sorkkia tuollaisia elimistön tasapainoja? Ei se neste kropassasi koristeeksi ole, hassua että ihmisillä on hillitön tarve poistaa sitä :D

Äänestä
  • Kyllä se sinällään kuuluu painon pudotukseen, kun nesteitä halutaan pois myös siinä yhteydessä,ja itse olen myös painoa pudottamassa. Mutta nyt kyllä on ihan turvotuksesta kyse. Tosin nesteen poisto on apuna laihdutuksessa. Kiitos muutens kaikille muille jotka vastasivat.

    Äänestä

  • asia ei kuulu minullekaan, mutta...

    Vihreä tee toimii nesteenpoistajana, mutta myös poistaa tehokkaasti kuona-aineita ja on erinomainen antioksidantti.

    Siispä jokaiselle laihduttajalle, joka on lihoessaan ja törkyruokaa mättäessään myös kerännyt aikamoiset kuona-ainekasaumat elimistöönsä, voi suositella vihreää teetä päivittäiseksi juomaksi.

    Vihreä tee tekee pelkästään hyvää - huhutaan, että jopa vilkastuttaa aineenvaihduntaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teepannu porisee... kirjoitti:

Auttaako vihreätee tosiaan nesteen poistoon vai onko ihan huuhaata?ja onko siihen lisäksi pakko juoda vettä? teessähän sitä vettä on paljon... Minulla on green tea and lemon teetä (vihreä tee ja sitruuna), vai pitääkö sen olla juuri ja pelkästään vihreä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu