Asun ruotsissa ja saan eläkettä 1277e.kk veron jälkeen.Entä muut?
Paljonko saat eläkettä Kuukaudessa?
4
1783
Vastaukset
- työttömyyseläke
Laskentavuosia vain alle 30.
Johtuen osittain vuosistani Ruotsissa "pimeissä" töissä sekä opiskeluajasta.
Nettoeläke on 1556E/kk.
Vero% 29.
Toivottavasti putoaa palkansaajien tasolle!- eläke
Jouduin ennen aikoja eläkkeelle. Saan eläkettä käteen n. 1100 e/ käteen. Kun siitä vähennän pois matkakulut ja muut menot mitä työssä olo vaatiin, niin työssä käynti on plus - miinus nolla.
- hannu
eläke kirjoitti:
Jouduin ennen aikoja eläkkeelle. Saan eläkettä käteen n. 1100 e/ käteen. Kun siitä vähennän pois matkakulut ja muut menot mitä työssä olo vaatiin, niin työssä käynti on plus - miinus nolla.
26 vuotta paperitehtaalla vuosi sitten jäin työkyvöttömyys eläkkeelle 2100 brutto
- eläke
hannu kirjoitti:
26 vuotta paperitehtaalla vuosi sitten jäin työkyvöttömyys eläkkeelle 2100 brutto
Sulla on hyvä eläke paperitehtaalta, kun siitä vähentää verot, mikä se sitten on lienee kohtasi, niin hyvä on. Miesvaltaisella alalla on näin!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254935Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504740Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2094701Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184551Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133640Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661637
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill231428- 1851191