tai yleensä aasian alueelta.Mitkä kanavat toimivat parhaiten ?Kaikenlaisia maksullisia deitti-palvelimiahan on pilvin pimein.Ja en hae mitään seksiseuraa ja orjaa talouteen vaan fiksua elämänkumppania toiv.loppuelämäksi.
Vaimo kiinasta?
Ei mikään peräkammarin ...
2711251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Eikö lähempää löydy yhtään fiksua elämänkumppania?
kohdalle sattunut mutta kelpaa varmasti jos sattuu.Ei ole mitään pakkomieltä ulkolaisesta vaimosta mutta aasialainen kultturi kyllä on aina kiinnostanut.
jaahas. haaveet aasialaisesta seksiorjasta kannattaa unohtaa, ei ne kuule ole sellasia ihan oikeasti. ihan vaan elokuvissa ja sun unelmissa. jos haluaa toimivan parisuhteen aasialaisen naisen kanssa, menee kuviot ihan samalla lailla kun suomalaisen naisen kanssa. voi ei, tylsää?
netistä voit saada elämäsi naisen, mutta tämä on 99.9% haavetta. jos oikeasti haluat kunnon aasialaisen naisen, muuta sinne noin 1-5 vuodeksi.
Suomessa on sinkkumiehellä vaikeaa, niin monta läskiä
ja narsistia tulee vastaan, jotenkin siellä Kaakkois-Aasiassa
oli vain enemmän valinnanvaraa... Ja naiset osasivat hurmata
miehen!
Onko "aasialainen kulttuuri" mielestäsi yhtä kuin seksiorjuus?
Tuskin olet Aasiassa käynytkään, tai sitten olet ollut siellä
suomibaarissa vetämässä lihapullia kielitaidottomien amisten
yms. kanssa.
"jos haluaa toimivan parisuhteen aasialaisen naisen kanssa, menee kuviot ihan samalla lailla kun suomalaisen naisen kanssa."
Kuviot eivät kyllä siinä tutustumisvaiheessa mene yhtään samalla tavalla,
kuin Suomessa, sillä aasialainen nainen osaa hurmata miehen, taito, jota
suomalaiset naiset eivät todellakaan hallitse. Kokemusta on, suomalaisista
sekä aasialaisista.
ei, ei löydy fiksuja.
juoppoja,läskejä,mielenvikaisia kylläkin.ei kiitos.
siis kiinasta etsimään josko löytyisi kiltti normaali nainen.
EI lähempää löydy yhtään fiksua elämänkumppania. (piste)
Jaa suomiakastako? Hahahhahaha
Mahtaneeko sellaista olla olemassakaan, josset sitten törmää Suomen kadulla aasialaiseen :\ Minuakin kiinnostaa aasialainen kulttuuri (vaikka tyttö olenkin), ehkä eniten siksi, että olen suht hiljainen, ja siellähän ihmiset kommunikoivat paljolti elein ja ovat muutenkin "harvasanaisia"... vähän niinkuin suomalaiset miehet *heh* En yhtään ihmettele jos juuri suomalaiset nuoret ja vähän vanhemmatkin miehet ovat kiinnostuneita aasialaisneitokaisista.
Kyllä varmaan jostain netin tuhansista profiilisivuistoista löytyy jokunen paljasjalkainen kiinalainen tai japanilainenkin, vaikka heillä onkin aika "suljetut ympyrät"..
Oma vaimo on Aasiasta. Vähän sen perusteella mitä häneltä olen kuullut, väitän, että jos olet itse asiallinen tyyppi voit valita sieltä melkein sokkona ja saat hyvän vaimon. Niiden arvot ja suomalaisen miehen arvot menevät nimittäin aika hyvin yksiin (:= perhe, harmonia, koko elämän kestävä suhde). Raha on myös tärkeällä sijalla ja sen kanssa ollaankin tarkkana. Tai en tiedä onko kaikki sellaisia mutta oma vaimo on varsinainen taloudenpyörittäjä. Nytkin se väsää webbisivuja jotta perhe saisi lisätuloja vaikka ei se nyt niin tarpeellista olisi. Eka sivut on melkein valmiit ja toiset on suunnitteilla. Ne suunnitteilla olevat on muuten sellaiset mihin naiset voi laittaa ilmoituksen jos on kiinnostunut löytämään länsimaisen miehen. Sille on niin paljon tullut pyyntöjä länsimaisen miehen löytämisestä, että se päätti laittaa sivut pystyyn.
Suomalaisen miehen arvot, mitkä ne ovat-heh, heh, ei muuten taatusti ole sitä mitä luettelit. Ehkä sulle ja harvalle muulle, mutta suurimmalle osalle suomalaisista miehistä arvot ovat hukassa ja jos jotain on olemassa, niin se ei ainakaan ole harmonia ja kestävä suhde, mutta rahan perässä juokseminen kylläkin ja kavereiden kanssa paskan puhuminen, omien harrastusten parissa oleminen aamusta iltaan jne.
jossa olisi suomessa asuva aasialais-syntyperäinen yhteyshenkilö voisi olla ihan kiinnostava ja hyvinkin toimiva.Sikäläisen avioituminen suomeen tai päinvastoin ei kai ole aivan yksinkertaista jos nyt yleensä kumppania sieltä löytää.Jonkinlainen välitystoimisto tai verkosto josta saisi apua asioiden hoitoon ja voisi vaihtaa kokemuksia olisi ihan hyvä!
Nyt puhuttiinkin miehistä, ei mistään baarista raahaamistasi rentuista joihin aina rakastut, ja he pettävät.
Tiedän monta miestä muuten jotka olisivat muuten kunnon heppuja, mutta koska vaimo on lapsen syntymisen jälkeen pitänyt haarojaan VUOSIA kiinni, on miehet luopuneet toivosta saada platoniseen suhteeseensa parannusta kaikkensa yrittäneinä, ja pettävät sitten.
Heidän kait pitäisi yrittää vielä lisää, mutta kuka jaksaa vuosia yrittää jos on suhteessa tosiaan se ainoa joka sitä jaksaa tehdä?
Itsellekin meinasi käydä kuten heille, mutta pistin stopin hommalle 3 vuoden jälkeen kun tuntui että elämä valuu hukkaan.
Nyt onnellisesti naimisissa,aasialaisen kanssa ja rakastelua piisaa,vuodesta toiseen.
Kunpa suomalaiset naiset muistaisivat että mies ei ole koira joka elää kehuilla ja kauniilla sanoilla, fyysinen kosketus on myös tärkeä.
Siinä alkaa harrastukset kavereiden kanssa kiinnostaa,kun kotona vaimo ei välitä tuon taivaallista miehestään, vaan korkeintaan pistää riidan pystyyn aina kun avaa suunsa..
Ja varmin tapa löytää nainen sieltä ja varsinkin normi-tapaus, olisi kait muuttaa sinne! :) Elää arkea Kiinassa/Japanissa missä haluatkin ja löytää sieltä se nainen, rauhassa saisit katsoa etkä törmätä vain niihin, jotka hakemalla hakee juuri jotain puolisoa.
Kokeile skypea, minulla kavi tuuri ja loysin kiinalaisen mieheni sita kautta ja olen parasta aikaa Kiinassa mieheni luona. Ainakin minun kiinalainen mieheni on todella huomaavainen ja huolehtivainen, ja naiset taalla myoskin, tosin monet ovat rahan peraankin. Mieheni on taalla Kiinassa hyvin toimeentuleva. Onnea vaimon etsintaan, varmasti kiinalainen vaimo on hyva valinta:)
löytyi netistä. On jo mutaman viikon ajan ollut täällä suomessa ja tänään näytti raskaustestikin positiivista. Etsin varta vasten kiinalaista vaimoa, koska aikoinaan jossakin kirjassa selitettiin kiinalaisen naisen parhaat puolet; kauneus, seksihalut, uskollisuus, taloudellisuus ja huumorintaju. Ja huumekielteisyys. Ja tuota se tosiaan on.
Suominaiset 30-40v. ryhmässä olivat alkoholisoituneita läskejä idiootteja joilla ei ollu hormoneja edes lähisuvussakaan.Näitä oli siis tarjolla. Mutta kiinan vierailu avasi silmät ja tämän naisen kohtaaminen oli kuin halosta olisi saanut päähän.
Paperisota oli tosi uuvuttava juttu, ja helppoa vaimon tuonti eu-alueelle ei ole, mutta taatusti vaivan arvoista.
käykää miehet vaan rohkeasti asialle, normaalilla järjellä ja jonkinlaisella englannin kielellä pärjää mainiosti. Kulttuurierot on vaan piristävä juttu ja suomen kielen ne oppii nopeasti, koska kiinan kielessä on joitakin yhtäläisyyksiä ajattelutavassa.
Moi!
Avitahan hieman. Itselläni on sama näkemys kiinalaisesta elämästä ja henkilöistä. Haluaisin löytää yhteyden kiinalaiseen naiseen. Mistä nettiosoitteesta suosittelet? Kiitos avustasi.
t. Peku
http://www.chineselovelinks.com
Kiitos Elmeri.
Hyvät sivut ovat. Olen vain arka maksamaan luottokortilla ja tililtä näitä. Onko mitään muuta mahdollisuutta (tietysti paikalle meno), mutta ensin katsoisin ehdokkaita. Onko kukaan tekemässä matkaa Kiinaan, ryhmä matka vois olla varteenotettava ajatus? Mitäs tuumit?
T. Perkku
Tosiaan matka paikan päälle on paras vaihtoehto. Ainoa järkevä. Varaa riittävästi aikaa, kiinalaiset naiset ovat hieman vaikeasti lähestyttäviä. Varaudu siihen, että he eivät puhu englantia, ehkä muutaman sanan. Siitä se lähtee. Itse elän nyt Kiinassa, vaimo oli Suomessa, mutta ei halunnut jäädä pysyvästi. Eikä se paperisota niin kauhea ole, ottaa vain vähän aikaa Kiinassa.
Nuo sivustot ovat silkkaa rahastusta.
Sitäpä kyllä, kuukausimaksu on järjetön, mutta ainakin kielitaidottomat voi raakata pois helposti. Ja helpompi tapa lähestyä heitä, jos ei ole kovin sosiaalinen henkilö. Kusettajia pitää tietysti varoa, ja niitä jotka eivät ole tosissaan liikkeellä. Ja Kiinaan on ennemmin tai myöhemmin tietenkin pakko mennä.
haku ja silleen.
Ihan samoja naisia, mut joku tuttu jo suomessa niillä.
kiva kuulla onnellisten monikulttuurisen pariskunnan mietteitä.
...postimyyntivaimo.
Läheinen reilu nelikymppinen työkaveri haki itselleen muutama vuosi sitten "postimyynti" vaimon kiinasta.
Tyyppi on aina valittanut, että "suomi-valaat" on hirveitä ja kauheita, eikä niistä ole mihinkään.
No nyt sitten asutaan vantaalla 30 neliön itsemurhayksiössä, 170 tonnia asuntolainaa, ja kiinatar vaan syö ja lihoo. Ei huvita työt, eikä opiskelu.
Kävikin niin että kiinalaisesta seksiorjasta tuli "kiina-lehmä"...
tilatkaa vaan reilunkaupan pimppaa vinku-intiasta, tai...
...miettikää, miksi ette löydä ihan tavallista suomalaista naista, koska ne on kuitenkin parhaita, ainakin suomalaiselle miehelle!
Ei Vantalla yksiöt maksa 170 tuhatta euroa, taisit vähän liioitella;)
Löytyis kyllä suomalainen, mutta kun ei kiinnosta kaltaisesi rasistiläskisäkit, tajuatko?
Ja lakkaa käyttämästä tota kinuski nimitystä,tai vinkuintiaa , rasisti pullamaha.
Avioehdon voi aina tehdä niin ei tarvitse murehtia, oli vaimo sitten suomesta tai muualta.