Onko liian vanhanaikaista tai muuten turhaa yllättää tyttöystävä kukilla?
En tiedä pitääkö hän edes kukista, mutta omasta mielestä voisi olla mukava teko...
En tiedä pitääkö hän edes kukista, mutta omasta mielestä voisi olla mukava teko...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tänään vein avovaimolleni kukkia, tykkäsi kovasti. Vie sinäkin kukkasia, se toimii aina.
vie ihmeessä kukkia tytölle mikäs sen kivempi yllätys ite ainakin tykkäisin,jos mies edes joskus tois mulle kukkia,mutta ei.
Kukat on yksi maailman ihanimpia asioita,mitä voit tytöllesi antaa! Ja niiden ei tarvitse olla kalliita - minua sykähdyttäisi aivat erityisesti myös kimppu poimittuja luonnonkukkia! Ja pusu päälle. :-)
Kunpa minullakin olisi yhtä ihana poikaystävä! Tuo on todella romanttinen teko. Minuun ainakin toimisi.
Tyttöystäväsi saa kyllä olla onnellinen kun hänellä on Sinut. :)
...mutta silti poikaystävän antamat kukat ovat aina ihana yllätys. Omasta mielestäni paras on vaikka vain yksi ruusu (jonka voi kätevästi sijoittaa esim johonkin vanhaan viinipulloon, eikä tarvitse alkaa floristiksi ja maljakkoja valitsemaan), tai muuta yksinkertaista, lähinnä symbolista.