basso

2400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Basso luultavasti on ihan hyvä valinta ekaksi bassoksi. Sen sijaan vahvari ei ole mielestäni ollenkaan tarpeellinen kotisoitossa. Tavallaan siis turhaa rahan tuhlausta pistää rahojaan siihen, koska ilmankin pärjää ja toisaalta bänditouhuissa tuollainen pikku purkki on aivan turha. Ennemmin joko ostaisin heti isomman vahvarin, pistäisin kaikki liikenevät rahat vähän parempaan bassoon tai sitten säästäisin rahaa ja hankkisin sen isomman vahvistimen myöhemmin. Mutta jos välttämättä haluat myös vahvarin, niin kaipa tuo paketti on ihan käypä.

Äänestä

Samaa mieltä jonkun vaan kanssa. Jos haluat saman merkkisen basson niin seuraava malli ilman paketia on GSR 200. Se on aktiivi mikeillä ja siinä on vähän parempi kaula kuin pakettibassossa. Ovh on muistaakseni 285e. Seuraava basso on sitten SR300 ja se on todella hyvä basso hintaansa nähden. Aktiivipeli ja ulkonäkö on hieno kun siinä on aito loimuvaahterakansi. Se on oikea soundgear. Satasen edellistä kalliimpi. Muista tinkiä hinnasta minkä valitsetkin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirjoittaja kirjoitti:

http://www.oulunsoitinjatarvike.fi/kauppa/products.php?p=e20c34 onko tää hyvä, ekaksi bassoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu