Mitä meinaat?

Mitä oikeen haluat musta?

Toisinaan tuntuu siltä, että olisit jopa kiinnostunut, mutta sitten taas sanon jotain hölmöä ja tunnelma viilenee. Joskus et edes moikkaa kun nähdään.

Entäs miksi olet niin vaivautunut kun ollaan kahdestaan? Minä ainakin tykkään niistä hetkistä..
31230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla on myös asioita omassa elämässäni joita pitäisi hoitaa eteenpäin. Olen myös ujo. Mä en voi olla niin avoin kuin tahtoisin. Joskus on vaikea keksiä jutunaihetta, mua jotenkin nolottaa seurassasi olla tuppisuuna ja sitten sitä vaivautuu entisestään... vaikka haluaisin puhua kaikesta, en vain tiedä miten aloittaa. Tunnen niin helvetin paljon mutta se pitää pitää vaan sisällä, tuntuu että muuten repeää helvetti.

Sä sanot jotain "hölmöä". Se on musta suloista mutta samalla hämmennyn ja käperryn vähän kokoon. Aina en tiedä miten niitä juttuja ottaa, tiedän että sä vähän kiusaat mua, leikittelet. Mutta se ... noh. Se osuu yllättävän lujaa. Mä olen HERKKÄNÄ suhun, toivottavasti ymmärrät.

Se mitä mä haluan susta on jotain niin täysin erilaista kuin sitä mitä meidän yhteispelimme nyt on. Se on niin erilaista... se mitä mun päässä elää sun suhteen... ja se mitä se käytännössä on... että se vaivaa mua oikeasti.

Mä ottaa sua kädestä kiinni, vetää sut hellästi sinne varaston puolelle ja sitten suudella sua. Mä haluan katsoa sua silmiin ja nähdä sut. Mä haluun tuntea sut, pyytää sut kahville. Kysellä susta kaikkea ja vähän enemmänkin.

Se vaan ei multa luonnistu, ei nyt ainakaan. Koitetaan edetä hitaasti? Mut eteenpäin? Siitä mä saan lisää voimaa ja varmuutta. Sä oot mun patterini (sekä sähkö- että lämpö sellainen...)

Äänestä
  • Oli niin ihana nähdä sut tänään. Jostain syystä mun sydän aina pomppaa kurkkuun kun nään sut!

    Äänestä

  • jonka kanssa seurustelet. Minäkin olen ymmärtänyt jutun. Olen herkkä tällaiset huomaamaan.. sähkönainen.. luulin että sinulla on selkärankaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö vaan kirjoitti:

Mitä oikeen haluat musta?

Toisinaan tuntuu siltä, että olisit jopa kiinnostunut, mutta sitten taas sanon jotain hölmöä ja tunnelma viilenee. Joskus et edes moikkaa kun nähdään.

Entäs miksi olet niin vaivautunut kun ollaan kahdestaan? Minä ainakin tykkään niistä hetkistä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu