Yllättävän paljon täällä naiset kirjoittavat siitä kuinka heillä on lapsia ulkomaalaisten miesten kanssa joilla ei ole kykyä/halua huolehtia lapsistaan.
Mikä teitä oikein vaivaa? Miksi niitä lapsia pitää tehdä niin aikaisessa vaiheessa suhdetta että ei edes tiedetä kykeneekö mies hoitamaan velvollisuuksiaan? Edesvastuutonta tuollainen toiminta. Nyt sitten veronmaksajat maksavat noiden vahinkojen kulut ja se ei ole ihan pikkuraha se.
Voitaisiinko harkita, että sellaiset naiset jotka tietentahtoen hakeutuvat näiden ulkomaalaisten kanssa raskaaksi voitaisiin valtion toimesta steriloida? Yksi avioton lapsi ulkomaalaisen kanssa olisi steriloinnin peruste. Tietenkin poikkeuksena sellaiset tapaukset jotka eivät hae fattasta rahaa vaan tulevat omillaan toimeen.
Mikä teitä oikein vaivaa? Miksi niitä lapsia pitää tehdä niin aikaisessa vaiheessa suhdetta että ei edes tiedetä kykeneekö mies hoitamaan velvollisuuksiaan? Edesvastuutonta tuollainen toiminta. Nyt sitten veronmaksajat maksavat noiden vahinkojen kulut ja se ei ole ihan pikkuraha se.
Voitaisiinko harkita, että sellaiset naiset jotka tietentahtoen hakeutuvat näiden ulkomaalaisten kanssa raskaaksi voitaisiin valtion toimesta steriloida? Yksi avioton lapsi ulkomaalaisen kanssa olisi steriloinnin peruste. Tietenkin poikkeuksena sellaiset tapaukset jotka eivät hae fattasta rahaa vaan tulevat omillaan toimeen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ole sinä ensimmäinen, joka laatii lain kaikkien väärimenneiden ja -nussineiden kanssa, johan sitten helpottaa tämä elämä.
jos tosiaan haluamme poistaa yhden maamme hienoimmista asioista eli ihmisen vapauden, ja täten muuttaa maamme kehitysmaan kaltaiseksi, ihmisoikeuksia loukkaavaksi helvetiksi.
Sinun mielestäsi on siis vapautta tunkea jälkeläisensä veronmaksajien elätettäväksi. Minä kutsun tuota vastuuttomuudeksi. Sterilisaatioon vaan kaikki holtittomat perseenjakajat! Nimim. kolme lasta itsellä huollettavana, ei yhteiskunnan tukea.
lapsiasi:(
"Nimim. kolme lasta itsellä huollettavana, ei yhteiskunnan tukea."
Oletko luopunut lapsilisistä ja maksatko todella itse lastesi koulut, kouluruokailun, terveyspalvelun yms.? Jos et, niin sittenhän sinäkin olet nauttinut yhteiskunnan tuesta.
Kuka tahansa normaali työssäkäyvä nainen pystyy helposti huoltamaan lapsensa ilman yhteiskunnan apua. Minun äitini hyvin huonopalkkaisena huolsi kaksi lasta yksinhuoltajana ja kertaakaan ei käynyt sossun luukulla. Ja elossa ollaan kaikki.
Olisi miehen malli ollut hyväksi kun kotimainen ei kelvannut, vai moittiko mamisi kaikki Suomalaiset miehet samanlaisiksi? Leikki leikkinä, vai olisiko sittenkään pelkkää leikkiä?
"Kuka tahansa normaali työssäkäyvä nainen pystyy helposti huoltamaan lapsensa ilman yhteiskunnan apua."
Tai sitten ei, mietis nyt mitä sanot. Vai etkö pidä normaalina pienipalkkaista naista (voihan elättäjä olla mieskin)(vai suljitko sen mahdollisuuden pois). Elättämään pystyy mutta muutakin vaaditaan, matkustaminen (ei ulkomaanmatkat), urheiluharrastukset, muu harrastus, tietokone, polkupyörät, vaatetus, terheydenhuolto,mahd. sairaudet, jne.
"Minun äitini hyvin huonopalkkaisena huolsi kaksi lasta yksinhuoltajana ja kertaakaan ei käynyt sossun luukulla. Ja elossa ollaan kaikki."
Oliko äitisi hyvin huonopalkkainen, ja silti huolsi kaksi lasta yksinhuoltajana? Huonopalkkaisen ymmärrän ja tiedän mutta että hyvin huonopalkkainen? Ja kertoiko jos oli sossussa käynyt. Ja vaikka olisi ei se iso häpeä ole kun me sivystyneet Suomalaiset ollaan sellainen järjestelmä kehitetty. Systeemin hyväksikäyttö on sitten eri lukunsa.
"jos tosiaan haluamme poistaa yhden maamme hienoimmista asioista eli ihmisen vapauden, ja täten muuttaa maamme kehitysmaan kaltaiseksi, ihmisoikeuksia loukkaavaksi helvetiksi."
Juu, tuota, tämähän on Suomi, ja täällä Suomessa on noin ihanaa! Ehkä jopa maailman mittakaavassa hienoin paikka olla ja asua, vielä. Mutta kuinka kauan? Muistakaamme mistä tuo ihanuus ja vapaus koostuu, ei ainakaan siitä että tänne otetaan itämaiden uskontoa edustavia henkilöitä joiden lait seuraa perässä, kuten tiedät. Tällainen on minun mielipiteeni. Sano jos olet eri mieltä.
Länsimainen sivistys ja ihmisarvojen kunnioitus ei ole pysyvä doktriini, sitä pitää vaalia. Ettei käy niin että se jonain päivänä loppuu. Sellainenkin uhkakuva on olemassa. Jos siitä ei vielä tiedosta, voi olla myöhäistä kun sen tiedostaa.
lisäsksi täällä tarvitaan maitokahvin väriä, kattokaa vaikka suomalisia poliitikkoja!
Kaikki ne miehet etniseen taustaan katsomatta jotka eivät millän tavalla, fyysisesti tai taloudellisesti huolehdi lapsistaan voivat mennä steriloitaviksi.
Paljon helpompi homma niin päin. Lapsiahan lopulta tarvitsemme, heistä tulee yhteiskunnan jäseniä. Nämä jälkeläisitään piittaamattomat isät eivät oikein yhteiskunnan systeemiä ymmärrä.
Kannatetaan!:D
Tiedän parikin miestä, jotka "tehtailevat" lapsia eri (suomi)muijien kanssa oleskeluluvan toivossa. Kolmas taitaa parhaalla olla jo tuloillaan neljättä työstää. Lupaa maksaa kaiken ja hoitaa kiltsin ja rakastaa aina pitkään ja kovaan. Kun lapsi ilmoilla potkii muijat sossuun. Isyystestin tekoon, tulokset UVI:in ja päätöstä odottelemaan;D
Mikä raha on naisilla se pelataan ja käytetään juotaviin.
Millä tälle saataisiin stoppi? Osaa olla toisinaan niin vakuuttava selityksissään ja on siunattu komealla ulkomuodolla.
"Mikä raha on naisilla se pelataan ja käytetään juotaviin."
Tähän asiaan olen kiinnittänyt huomion,miks ei nää äijät pelaa omia rahojaan ja juo omia juomiaan,törkeää.
Ne on jo juotu ja käytetty;D jos mitä on niin omanmaalaiset "kaverit" vie loputkin.
Alussa saattaakin mies ostella kaverin lainarahoilla jotakin, että saa mimmin puolelleen mutta sitten aletaan pelkäksi loiseksi.