Rap = Kovis?

hoohii

Mua tosiaan ärsyttää kun luokallani oleva hyypiö haluu olla kova tyyppi ja esittää niin prkleesti. Ennen kuunteli heviä - ei kuuntele enää. Toi kerran kouluun hevimusiikkia ja toinen luokkalainen meni sanomaan että siitä on noloa kuunnella sellasta musaa (mikä oli musta tosi tyhmästi sanottu) ja seuraavana päivänä ex-hevari tulee kouluun ja kertoo kuuntelevansa rap-musaa. Mahtaa olla vaikee teeskennellä kuuntelevansa jotai mistä ei tykkää? Ja totta kai kaveri kuuntelee 50 Centtiä ja uutta Snoop Doggia eli mun mielestä lähinnä poppia, sillä vanha Snoop Dogg on tuhat kertaa parempaa ku uus. Sitten äijä sanoo että hevi on paskaa. Mä kuuntelen räppiä mut siitä ei tiedä kukaan muu ees meiän luokalla eikä mun kavereista. Johtuu varmaan ujoudesta mutta kummiskin. Mä kuuntelen räppiä koska mä tykkään siitä musasta ihan sairaasti. En mä kuuntele sitä siks et haluisin olla cool. Miks jotkut ajattelee että rap on kovisten musaa ja jos haluaa olla kovis, pitää kuunnella rap-musiikkia?

8

510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaikka olen jo kolmekymppin...

      Ihan sama, mitä kuuntelet, kunhan teet sitä asenteella.

      Niitä wannabeitä löytyy ihan molemmista genreistä. Monet aidot hevarit haluavat perseraiskata pesäpallomailalla Ari Koivusen, vaikka uskoo olevansa kovakin hevari. Niinpä ei pidä välittää, vaikka onkin kovakin hiphoppari.

      Annetaan kaikkien kukkien kukkia, vaikka maailma kaatuukin silmiemme edessä!!!!

      • mitäs sitte kun...

        mitäs jos ei kuuntele kumpaakaan; ei hevii eikä räppii, mites sitte pitäis suu panna?


      • jgjktgtil
        mitäs sitte kun... kirjoitti:

        mitäs jos ei kuuntele kumpaakaan; ei hevii eikä räppii, mites sitte pitäis suu panna?

        mitä vittua sellane tyyppi pyörii hiphop tai rap foorumilla?


      • comton_boy
        jgjktgtil kirjoitti:

        mitä vittua sellane tyyppi pyörii hiphop tai rap foorumilla?

        kuuntlee räppii EI olekovis vaikka pitää lätsää vinos ja pitää isoo paitaa. must on vähä tyhmää kuunella vaan räppii(älkää ottako nokkiiinne true hopparit)niinpä kuuntelen metallii ja räppii.


    • bde

      Mäkin kuuntelen rappia ja hip hoppia, mut myös metalli-gootti musaa.

    • pliis...
    • röökikowwwwis

      RaP RuLeZ rap on kovisten musaa ja hevi on homojen autisti musaaaaaaaa !!!!! Tupakka Viina RaP !!!!!!!

    • kaikki on paskaa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      121
      5675
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      468
      1834
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      20
      1239
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1203
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1073
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      995
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      961
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      906
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      23
      857
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      856
    Aihe