Mua tosiaan ärsyttää kun luokallani oleva hyypiö haluu olla kova tyyppi ja esittää niin prkleesti. Ennen kuunteli heviä - ei kuuntele enää. Toi kerran kouluun hevimusiikkia ja toinen luokkalainen meni sanomaan että siitä on noloa kuunnella sellasta musaa (mikä oli musta tosi tyhmästi sanottu) ja seuraavana päivänä ex-hevari tulee kouluun ja kertoo kuuntelevansa rap-musaa. Mahtaa olla vaikee teeskennellä kuuntelevansa jotai mistä ei tykkää? Ja totta kai kaveri kuuntelee 50 Centtiä ja uutta Snoop Doggia eli mun mielestä lähinnä poppia, sillä vanha Snoop Dogg on tuhat kertaa parempaa ku uus. Sitten äijä sanoo että hevi on paskaa. Mä kuuntelen räppiä mut siitä ei tiedä kukaan muu ees meiän luokalla eikä mun kavereista. Johtuu varmaan ujoudesta mutta kummiskin. Mä kuuntelen räppiä koska mä tykkään siitä musasta ihan sairaasti. En mä kuuntele sitä siks et haluisin olla cool. Miks jotkut ajattelee että rap on kovisten musaa ja jos haluaa olla kovis, pitää kuunnella rap-musiikkia?
Rap = Kovis?
8
522
Vastaukset
- Vaikka olen jo kolmekymppin...
Ihan sama, mitä kuuntelet, kunhan teet sitä asenteella.
Niitä wannabeitä löytyy ihan molemmista genreistä. Monet aidot hevarit haluavat perseraiskata pesäpallomailalla Ari Koivusen, vaikka uskoo olevansa kovakin hevari. Niinpä ei pidä välittää, vaikka onkin kovakin hiphoppari.
Annetaan kaikkien kukkien kukkia, vaikka maailma kaatuukin silmiemme edessä!!!!- mitäs sitte kun...
mitäs jos ei kuuntele kumpaakaan; ei hevii eikä räppii, mites sitte pitäis suu panna?
- jgjktgtil
mitäs sitte kun... kirjoitti:
mitäs jos ei kuuntele kumpaakaan; ei hevii eikä räppii, mites sitte pitäis suu panna?
mitä vittua sellane tyyppi pyörii hiphop tai rap foorumilla?
- comton_boy
jgjktgtil kirjoitti:
mitä vittua sellane tyyppi pyörii hiphop tai rap foorumilla?
kuuntlee räppii EI olekovis vaikka pitää lätsää vinos ja pitää isoo paitaa. must on vähä tyhmää kuunella vaan räppii(älkää ottako nokkiiinne true hopparit)niinpä kuuntelen metallii ja räppii.
- bde
Mäkin kuuntelen rappia ja hip hoppia, mut myös metalli-gootti musaa.
- röökikowwwwis
RaP RuLeZ rap on kovisten musaa ja hevi on homojen autisti musaaaaaaaa !!!!! Tupakka Viina RaP !!!!!!!
kaikki on paskaa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611654IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597926Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut922920Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982238Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1522168Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81636- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin531084Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782