Paras Def Leppard-albumi?

Blingo

Mitkä ovat kolme parasta Def Leppardin albumia? Kaverini kyseli, että mitkä albumit kannattaa hommata Leppardilta. Minä ehdotin näitä kolmea, mutta mitkä teidän mielestänne hänen kannattaisi hankkia ja miksi?

1. High 'n' Dry
2. Hysteria
3. On Through the Night

5

694

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 555+111

      on Leppardin ehdottomasti paras levy. Siinä on vielä kunnon nwobhm meininki, ennenkuin pojat tempun tekivät ja kaupallistuivat. Vaikkei Leppard muuten kiinnostaisikaan, niin kantsii tsekata tää lätty. On Through the Night on kanssa ihan hyvä. Olkoon se kolmas sitten vaikka Pyromania. Tässä vaiheessa rupes saundit jo muuttumaan kaupallisemmiksi, mutta kyllähän tätäkin vielä kuuntelee.

      • Karu84

        B-luokkainen bändi, jonka "paras" on mielestäni Pyromania. Tämäkin levy ansaitsisi korkeintaan arvosanan 3/5 joten suosittele kaverillesi jotain oikeasti hyvää bändiä.


    • Jakerone

      Pyromania ja Hysteria ovat oleelliset Def Leppard-lätyt, High 'n' dry ja Adrenalize myös ihan ok. Suosittelisin lisäksi b-puolikokoelmaa Retro Active.

      • blackie6666

        Hysteria Se on vaan niin kova ja paras


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      351
      2832
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      178
      2274
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1832
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1587
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      54
      1119
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      273
      954
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      806
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      68
      747
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      46
      628
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      581
    Aihe