Elikkä miten koulutus dj:ks käy ja kauan kestää ja missä? onko kallista.. mahdollisten dj:tten kokemuksii! kiitos
Dj koulutus
8
3721
Vastaukset
- minä dj
olikohan se Oulussa kun oli joku tuollainen koulutusmahdollisuus. suosittelen kuitenkin että käppäilet suoraan johonkin ohjelmatoimistoon ja kerrot mitä tahdot. itse tein niin, alussa en suunnilleen tiennyt mikä on mikseri, mutta ottivat hommiin ja hyvin pyyhkii ;) onnea sinulle!
- wanna be DJ
missäs niit ohjelmatoimistoja on?
- mansikka
wanna be DJ kirjoitti:
missäs niit ohjelmatoimistoja on?
Tampereen lähellä, Lempäälässä on tietääkseni ohjelmatoimisto DiscoTec.
- wannabe too!
...miten homma siitä eteni! miten opit mikserin käytön ym...kerro kaikki mahdollinen!!! voiko dj:ksi opetella ihan omatoimisesti, silleen harrastusmielessä!
- mosse
wannabe too! kirjoitti:
...miten homma siitä eteni! miten opit mikserin käytön ym...kerro kaikki mahdollinen!!! voiko dj:ksi opetella ihan omatoimisesti, silleen harrastusmielessä!
kaukana asustat.....!?!?
- wannabe too!
mosse kirjoitti:
kaukana asustat.....!?!?
joo tiiän et oon vitun tyhmä...mut kertokaa ny!
- -p-
Eli Outokummun oppilaitokseen vaan yhteyttä. Siellä on 3 vuotinen ammattikolutus dj:ksi. Mä aloitin sen sillon (v.2000) kun se tuli se linja eka kerran sinne kouluun. En käyny kyllä loppuun, mut saa töitä kyllä paljon sitä kautta alalle. Ota luuri käteen ja ota selvää asiasta. Suosittelen.
- Maria
Mä olin jo pitkään halunnu dj:ksi mut en ollu sillon viel täysikänen et oisin päässy baariin,ja missään ei ollu mitää "dj-koulu" ilmotuksia nii tein nii et venailin siihen saakka et täytin 18 ja menin baariin suoraan dj:n puheille ja kyselin et missä vois opetella ym. Mulla kävi tosi hyvä tuuri koska siinä samaisessa firmassa oli yks joka oli pitäny joskus jotai dj-kursseja nii se dj anto mulle sen "kouluttajan" nimen ja numeron ja soitin sille.Ei maksanu mitää ja aikaa meni n.puol vuotta ennen ku pääsin töihin =)Oon nyt ollu melkee vuoden töissä ja hyvin menee! Tsemiä sulleki =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv302836- 1432696
- 1372227
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1162153Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.131910Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161781450Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu311246Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo951214Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891182Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381138